امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان : بنیاد مسکن با داشتن نیروهای جهادی، در اجرای پروژه های عمرانی در روستاها موفق عمل کرده است

مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام ( ره) و مراسم معنوی زیارت عاشورا با حضور حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از همکارن برگزار شد.

در ابتدا حضرت آیت اله خاتمی با بیان اینکه، امام راحل بعد از معصومین، برجسته‌ترین شخصیت در مسیر رسالت امامت، هدایت، ولایت و رهبری است، گفت: لازم است نسل جوان، زندگانی ایشان را الگوی خود قرار دهند.

وی به ۲ مناسبت برجسته‌ و راهبردی و همیشه منشاء افتخار و سربلندی کشور اشاره کرد و افزود: ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی بوده که شخصیت ایشان در تاریخ بی‌نظیر است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه امام راحل به عرصه سیاستی وارد شد که ریشه آن قرآن، سیره پیغمبر اسلام و امامان معصوم بود، تصریح کرد: ایشان در سال ۴۲ در مقابل ۲ جریان برجسته استعمار و استبداد دیکتاتور مآبانه داخلی قیام کردند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه هدایت‌‌‌های امام و بیانیه‌های او منشاء بیداری مردم شد، گفت: حرکت‌ها، جنب و جوش‌های سیاسی و در نهایت انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به رهبری امام راحل با همراهی مردم به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه به گفته جامعه شناسان سه مولفه در پیروزی یک انقلاب نقش اساسی دارد، بیان داشت: رهبری، آرمان و هدف و حضور مردمی از مولفه های مهم پیروزی انقلاب است که بدون وابستگی به شرق و غرب رقم خورد.

آیت اله خاتمی  در ادامه به تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، با هدف عمران، آبادانی و توسعه ی روستاها اشاره کرد و گفت: این موضوع  نشان دهنده ی اهمیت و جایگاه اساسی محرومیت زدایی در اندیشه ی حکومت اسلامی است

وی خاطر نشان کرد: این نهاد انقلابی با روحیه جهادی و انقلابی گونه و با بهره‌گیری از حداقل امکانات خدمات بسیار خوبی را در حوزه‌های مختلف عمرانی به کشور ارائه کرده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group