امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان: باید به مسائل روز جامعه نگاه واقع بینانه ای داشت

نشست تبیین ابعاد بیانیه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در خصوص گام دوم انقلاب با سخنرانی حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه محبوب زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از کارکنان این نهاد در روز سه شنبه مورخ ۸/۱۱/۹۸ برگزار شد.

در این مراسم، حضرت آیت اله خاتمی  به تشریح بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پرداخته و گفت : بیانیه گام دوم نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است. هم نشانگر پیشرفت‌هایی است که در چهل سالِ انقلاب اسلامی برای ایران، منطقه و جهان اسلام به دست آمده و هم راهبردی برای آینده نظام و حرکت انقلاب است.

وی  با اشاره به حفظ و استمرارِ آرمان‌های انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته و دستیابی نظام اسلامی به دستاوردهای مختلف در عرصه‌های گوناگون، به نقش رهبریِ انقلاب در این زمینه اشاره کرد و گفت:   این بیانیه در مسئلهٔ حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال و تداوم جریان انقلاب، کاملاً نگاه واقع‌بینانه‌ای دارد.

آیت اله خاتمی تصریح کرد: این بیانیه ابعاد مختلفی دارد. یک بُعدش نگاه واقع‌بینانه به شرایط امروز است، در واقع کاملاً نگاهی واقع‌بینانه نسبت به امروزِ ایران اسلامی دارد و ضمن اینکه چشم‌اندازها و آرمان‌ها را نشان می‌دهد کاملاً نگاه واقع‌بینانه دارد.

وی شناسایی فرصت ها و تهدیدها در حوزه های مختلف را امری ضروری دانست و گفت: داشتن امنیت در کشور، حضور مردم در مناسبت های فرهنگی، مذهبی و سیاسی، ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان و کسب موفقیت های علمی در بین جوانان ، توسعه زیرساخت های عمرانی و … از برخی نقاط مثبت می توان بر شمرد .

وی داشتن عملکرد ضعیف در بخش های اقتصادی جامعه، عدم استفاده از ظرفیت نیروهای انسانی و دولتی بودن بخش های اقتصادی را از برخی تهدیدها و مشکلات کشور دانست.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group