امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱

نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان: حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در تک تک روزهای هشت سال دفاع مقدس برگهای زرین تاریخ ایران اسلامی است

 

بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مهندس خواجه ای، مدیرکل بنیاد مسکن استان، کاظمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جمعی از ایثارگران و رزمندگان این نهاد در موزه آثار شهدا با قرائت زیارت عاشورا برگزار شد.

در ابتدا حضرت آیت اله خاتمی اظهار کرد:  بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمنان افتخارآفرین‌ترین بخش حیات سیاسی ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه، حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در تک تک روزهای هشت سال دفاع مقدس برگهای زرین تاریخ ایران اسلامی است، افزود: نقش نیروهای نظامی باید با همان عظمت در تاریخ نگاشته شود و نقش مردم در قالب گروه های بسیجی نیز مکتوب شود.

آیت اله خاتمی با بیان اینکه، هشت ساله جنگ تحمیلی دانشگاهی بود که فرماندهان لایقی را تربیت و جاودانه کرد، اظهارداشت: دست گرفتن شمشیر مقاومت و ایستادگی، طالب عزت بودن است و یکی از مسائل اساسی در هفته دفاع مقدس بیان افتخارات و دستاوردهای بسیار مهم است.
نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ادامه داد: امام راحل ابعاد جنگ را درک داشتند و مردم را تفهیم کردند و مقاومت هشت ساله با موفقیت و با روحیه بالایی محقق شد، که می توان گفت؛ هدایت امام راحل در هشت سال دفاع مقدس بسیار موثر و موجب سربلندی و عزت ایران اسلامی شد درحالی که هدف دشمنان چیزی جز تجزیه ایران نبود.

وی تصریح کرد: دستاوردهای این هفته گوهری مهم برای کشور است که باید برای نسل حاضر و جوانان این مسایل تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه تاریخ گواه این ماجرا است که ایران به هیچ وجه آغازگر جنگ تحمیلی نبوده و در مقام دفاع برآمد، خاطر نشان کرد: زمانی که حکومت طاغوت از ایران رخت بر بست، چیزی جز ویرانی برای ملت ایران باقی نگذاشته بود، به همین خاطر یکی از اولویت‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ساخت ویرانی‌ها و یکپارچه کردن کشور بود.

خاتمی با یادآوری اینکه در هشت سال دوران دفاع‌مقدس اتفاقات زیادی رخ داد که جوانان نسل امروز باید در جریان این امور قرار گیرند، یادآور شد.تبیین هر موضوعی به ویژه موضوعی چون جنگ باید با استدلال بوده و به صورت تحلیل انجام شود.

گفتنی است؛ در پایان مراسم از برخی همکاران ایثارگر و بسیجی  این نهاد انقلابی تجلیل به عمل آمد.  

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group