امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان:مهم ترین شاخصه های قیام و نهضت حسینی احیای فرهنگ شهادت است

نشست امر به معروف و نهی از منکر با حضور حضرت آیت اله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن و جمعی از کارکنان این نهاد انقلابی در روز پنج شنبه مورخ ۹۸/۶/۲۱ برگزار شد.

در ابتدا حضرت آیت اله علی خاتمی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش، یکی از بزرگترین و مهم ترین شاخصه های قیام و نهضت حسینی را احیای فرهنگ شهادت دانست و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا (ع) دارد و ماه محرم فرصتی برای تبیین ابعاد این فرهنگ گرانبها است.

وی با بیان اینکه مکتب عاشورا تجلی واقعی فرهنگ ایثار، شهادت و حقانیت است ، اظهار کرد: نام حسین بن علی (ع) شوری وصف ناپذیر در دلها برپا می کند و آزادگان جهان را با خود همراه و همدل می سازد .

نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، ادامه داد: در تمامی مراحل نهضت مقدس امام حسین (ع ) ، خدامحوری ، عدالت طلبی و ظلم ستیزی موج می زند، به طوری که جلوه های ناب ایثار ، ایمان ، معرفت و ظهور کمالات معنوی دراین قیام ، حکایت از اندیشه ای متعالی دارد .

حضرت آیت اله خاتمی افزود: امام حسین(ع)  با شهادت خویش تاریخ بشری را پر از حماسه و ایثار کرد و درس آزادگی و عزت به انسان ها  و همه آزادگان جهان آموخت.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group