مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

نماینده ابهر در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

نماینده ابهر در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان طی جلسه ای با حضور حاجی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ، خانمحمدی نماینده مردم ابهر ، خرمدره ، سلطانیه و نجفی معاون پشتیبانی ، در دفتر مدیر کل تشکیل گردید . ابتدا حاجی زاده با بیان اینکه روستاییان عزیز ، زحمت کش ترین هموطنان ما هستند و طبق آمار با وجود اینکه ۲۵ درصد از تولید ناخالص ملی و ۲۰ درصد صادرات غیر نفتی توسط این قشر صورت میپذیرد آن طور که باید و شاید به مشکلات آنان رسیدگی نشده است که در نتیجه ، مشکلات زیادی چون مهاجرت به شهرها پیش آمده است . وی در ادامه با اشاره به این مطلب که در کشورهای توسعه یافته دنیا نگرش بخشی وجود نداشته و نیاز سنجی ها و طرح های توسعه ای به صورت منطقه ای و کلان انجام میگیرد و همچنین مشکلات روستایی تا کنون دارای متولی مستقیم جهت پیگیری نبوده است در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرح کلی خدمات رسانی به روستاها را به مجلس ارائه کرده که خوشبختانه یک فوریت آن با اقبال نمایندگان به تصویب رسیده و جهت بررسی های بیشتر به کمیسیون ها ارائه شده است . در دل این طرح بحث منظومه های روستایی وجود دارد که با در نظر گرفتن چند روستا در یک بخش با نگاه منطقه ای این منظومه های متشکل از چند روستا را از هر نظر مورد مطالعه قرار داده و نیاز سنجی مینماید . که از درون این مطالعات یک سری برنامه های عملیاتی اولویت بندی شده طراحی میگردد .حاجی زاده با اشاره به تجربیات فراوان بنیاد مسکن در این زمینه و داشتن سابقه فعالیت بسیار مناسب و دارا بودن کارشناسان فنی، حمایت نمایندگان از طرح جامع خدمات رسانی به روستاها را خواستار شد . در ادامه نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس با استقبال از این طرح و مثبت ارزیابی کردن آن از تکمیل این طرح در کمیسیون های تخصصی مجلس خبر داد و از بنیاد مسکن استان بابت فعالیت های گسترده و تسهیل مشکلات روستاییان تقدیر کرد و افزود نمایندگان و مردم همواره از عملکرد بنیاد مسکن که نمونه بارز فعالیت های آن در ستادهای بازسازی است رضایت کامل دارند . دیگر افراد حاضر در جلسه نیز با بیان نقطه نظرات خود درباره خدمت رسانی هرچه بیشتر به روستاها به گفتگو پرداختند . در پایان جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group