امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

نشست مطبوعاتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان

احمد حاجی‌زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی(ره) در سال ۵۸ با هدف توجه به مسکن محرومان بوده است اظهار داشت: معتقدم اگر دولت‌ها به این موضوع توجه جدی داشته باشند به طور قطع عمده اقشار محروم جامعه تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران و خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از همان دوران تا کنون تصریح کرد : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در راستای تشکیل این نهاد به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی توجه ویژه‌ای داشته و هر ساله پروژه‌های خود را در مناطق هدف عملیاتی می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ضمن تاکید بر لزوم حفظ جمعیت روستایی در روستاها و جلوگیری از مهاجرت اهالی به شهرها ابراز کرد: طرحهای مربوط به سنددار کردن واحدهای مسکونی و اجرای طرح هادی در روستاها در حفظ جمعیت روستایی در روستاها و حتی افزایش مهاجرت از شهرها به روستاها تاثیرگذار است.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های بنیاد مسکن استان عنوان کرد: برای صد در صد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یعنی ۷۳۳ روستا طرح هادی تهیه شده است همچنین ۲۳ روستای زیر ۲۰ خانوار استان نیز دارای طرح هادی میباشند .

حاجی‌زاده بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تا کنون در ۳۳۷ روستای بالای ۲۰ خانوار طرح های هادی را اجرا کرده است که دز سطح روستاهای استان مجموعا ۴۶ درصد از روستاها را شامل میشود .

وی میزان واگذاری زمین از ابتدای طرح تاکنون را ۲ هزار و ۹۳۱ قطعه اعلام کرد و افزود: از ۸۲ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی روستایی استان زنجان تاکنون برای ۵۰ هزار و ۱۷۱ واحد یعنی ۶۱ درصد از واحدهای هدف سند صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: میزان بهسازی و مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی قبل ۴۸ هزار و ۹۱۰ واحد مسکونی بوده است به این معنی که ۵۹ درصد از واحدهای هدف در نظر گرفته شده بهسازی و مقاوم‌سازی شده‌اند.

حاجی‌زاده افزود: سهمیه قیر یارانه‌ای بنیاد مسکن استان زنجان ۶ هزار تن است که با استفاده از اعتبارات عمرانی استانی و با مشارکت از محل اعتبارات دهیاریهای استان در روستاها نسبت به آسفالت معابر روستایی اقدام می‌شود که مبلغ ریالی آن بر اساس آخرین قیمت بورس ۳۰ میلیارد ریال گزارش شده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های مسکن مهر در استان زنجان عنوان کرد: بر اساس آخرین گزارشات تا پایان بهار امسال پرونده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت در استان زنجان بسته می‌شود.

حاجی‌زاده تصریح کرد: بافت باارزش روستایی مدنظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، طرحی است که با شناسایی و ارتقای فضاهای باارزش روستایی، توسعه کالبدی-فضایی روستا را از طریق حفاظت و احیای ارزشهای فرهنگی، تاریخی و معماری آن به شیوه‌های مناسب و بهینه پیگیری می‌کند.

وی عنوان کرد: پس از عملیات بهسازی بافت باارزش روستای درسجین واقع در شهرستان ابهر بنا داریم تا امسال طرح بهسازی بافت باارزش روستای قلعه زنجان را در دستور کار قرار دهیم که تاکنون ۳ تا ۴ طرح مطالعاتی برای آن انجام شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group