امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

نشست مشترک مدیرکل بنیاد مسکن استان با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان

 

 

نشست مشترک مدیرکل بنیاد مسکن استان با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان

نشست مشترکی با حضور مهندس خواجه ای و آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی استان در راستای گسترش تعاملات بین این دو مجموعه برگزار شد.

در ابتدا، مهندس خواجه ای بر لزوم تداوم تعامل بنیاد مسکن ومنابع طبیعی برای توسعه روستایی در استان  اشاره کرد و گفت: تملک و واگذاری اراضی روستایی و صدور اسناد مالکیت به بنیاد مسکن از جمله مواردی مهمی است با تعامل بین دستگاه‌ها مشکلات موجود در این راستا  قابل حل است.

 وی به ارائه گزارشی در خصوص تملک  و واگذاری ، تملک و اخذاسناد مالکیت اراضی ملی داخل محدوده روستاهادر اجرای ماده ۴ قانون ساماندهی و واگذاری زمین به روستائیان پرداخت و گفت: واگذاری اراضی در روستاها ، برای ماندگار شدن روستاییان تاثیری به سزایی دارد.

وی بر حمایت از تولید و عرضه مسکن، بررسی وضعیت زمین های واگذاری شده و تسریع در تملکات اراضی منابع طبیعی تاکید نمود و از همکاری خوب منابع طبیعی استان با این نهاد، قدردانی و اظهار امیدواری نمود، این همکاریها بیش از پیش، با شتاب بیشتری ادامه خواهد داشت.

در ادامه آقاجانلو، ضمن تبریک انتصاب به مدیرکل بنیاد مسکن استان، با بیان اینکه،  اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای محرومیت‌زدایی در روستاهای استان کاملا مشهود است و می توان گفت؛ افزایش انگیزه روستاییان برای ماندگاری و ایجاد مهاجرت معکوس به روستاها از جمله اثرات مثبت خدمات عمرانی در این مناطق محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه، با استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن استان می توان گام های موثرتری برای توسعه روستاها و پیشبرد اهداف برداشت، ادامه داد: با همکاری و تعامل بین این دو مجموعه، بسیاری از مشکلات مردم در سطح روستاها حل شدنی است.

در پایان مقرر گردید در روند واگذاری اراضی روستاها اقدامات اساسی صورت پذیرد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group