امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

نشست مشترک مدیرکل بنیاد مسکن استان با فرماندار شهرستان سلطانیه

مهندس رحمانی هزار رود فرماندار شهرستان سلطانیه با حضور در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد انقلابی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای به تشریح عملکرد این نهاد در سطح روستاها اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهادی که پس از انقلاب ایجاد شده، سهم بسزایی در خدمت رسانی به کشور به ویژه روستاییان داشته است. وی ادامه داد: رسیدگی به محرومین و مستضعفین، توسعه عدالت اجتماعی، بستر سازی برای سازندگی کشور از جمله نکات اساسی است که گستره این ماموریت از جانب امام خمینی (ره)  بر عهده این نهاد مقدس گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه، این نهاد در سطح شهرستان ها به ویژه شهرستان سلطانیه در راستای خدمت رسانی به محرومین فعالیت ها ی مهمی داشته است، افزود: تعداد کل واحدهای مسکونی روستایی این شهرستان ۶۲۷۴ واحد بوده که از این تعداد ۴۷ درصد مقاوم سازی شده است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۹۱۱ خانوار روستایی و ۵۱۳ خانوار شهری از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در این شهرستان استفاده نموده اند.

در ادامه رحمانی هزار رود، فرماندار سلطانیه با بیان اینکه،  بنیاد مسکن استان از طریق ایجاد بستر و زمینه های مناسب به خوبی توانسته در اقدامات خود در زمینه عمران و آبادانی روستاها موفق عمل نماید، گفت: فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ویژه در حوزه عمران روستایی  و اجرای طرح­ های توسعه ­ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت­ ها در روستاها کاملا مشهود است.

وی در ادامه بر گسترس تعاملات بین این دو مجموعه به ویژه در زمینه تامین مسکن محرومین تاکید کرد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group