امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

نشست مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای گسترش تعاملات

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه مهندس محمدی معاون عمران روستایی این نهاد،  با حجت الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا  مهندس خواجه ای به تشریح اقدامات و برنامه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان پرداخته و اظهار کرد: بنا به  فرمان امام و بینش عمیق ایشان در تاسیس این نهاد انقلابی، خدمت به اقشار کم در آمد و محرومین هدف و رسالت اصلی این نهاد است.

وی به انعقاد تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و سازمان اوقاف و امور خیریه استان اشاره کرد و افزود: در روستاها  اراضی و هستند که وقفی بوده و متعلق به اوقاف و با نیت موقوفی اداره می‌شود،  به همین منظور و با تاکید گسترش فرهنگ وقف و حل مشکلات مردم در روستاها و شهرهای کشور این تفاهم‌نامه به امضا رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد:  تفاهم نامه به منظور صدور اسناد مالکیت برای روستاهای اوقافی و تهیه و اجرای طرح های هادی روستاهای دارای املاک وقفی منعقد شده است و بنیاد مسکن به عنوان دستگاه تخصصی در زمینه اجرای پروژه های عمرانی سازمان اوقاف و امور خیریه همکاری لازم را انجام می دهد .

در ادامه حجت الاسلام کرمی ادامه داد: ما در روستاها و شهرهای کوچک، مشکلاتی را داشتیم،  بدین‌معنا که مردم موقوفاتی را وقف کرده‌اند و باید به لحاظ احراز سند مالکیت تعیین تکلیف شوند. همچنین به دلیل اقتضائات زندگی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باید تغییراتی به لحاظ فنی و مهندسی در روستاها و شهرهای کوچک ایجاد شود و ما باید حق و حقوق واقف را حفظ کنیم که خوشبختانه تاکنون بسیازی از این مشکلات با همکاری بنیاد مسکن حل شده است.

وی تصریح کرد: با تعامل مطلوبی بین این دو مجموعه، تلاش شده  تا مردم روستاها و شهرهای کوچک که در اراضی و املاک روستایی ساکن هستند از عمران و آبادانی برخوردار شوند. و امیدواریم با تلاش  بیشتر  بتوانیم خدمات ارزشمندی به محرومین جامعه ارائه کنیم و روز به روز شاهد توفیقات بیشتر باشیم.

گفتنی است در این جلسه در خصوص رفع مشکلات سند روستاهای وقفی و همچنین اراضی وقفی در محدوده طرح های هادی روستایی نیز  تبادل نظر شد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group