مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اصحاب رسانه برگزار شد. در این نشست که  با حضور اکثریت خبرگنگاران خبرگزاری ها، روزنامه ها ، هفته نامه ها و… همراه بود مهندس صنعتی‌منفرد با بیان این‌که طرح‌های هادی بیش از ۱۹۰ روستا مشمول بازنگری است، اظهار کرد: خوشبختانه امسال از محل تامین قیر یارانه‌ای و با مشارکت دهیاری‌ها، معابر ۶۵ روستا در سطح استان آسفالت می‌شود؛ در واقع طرح‌های هادی روستایی با افق ۱۰ ساله تهیه و اجرا می‌شود و پس از طی شدن مدت‌ زمان مذکور، با توجه به شرایط و تغییراتی که در روستاها ایجاد شده است، طرح‌های هادی نیز مورد بازنگری قرار می‌گیرد. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احیای بافت روستای قلعه از توابع شهرستان زنجان در طول امسال، ادامه داد: هدف از اجرای طرح، بهسازی بافت‌های با ارزش روستایی که با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان خبره انجام می‌شود، حفظ هویت تاریخی است. این در حالی است که تهیه و اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستاهای قوزلو و خورجهان از توابع ماه‌نشان نیز در برنامه ششم توسعه به تصویب رسیده است. 

وی همچنین با تاکید بر این‌که حفظ هویت فرهنگی و تاریخی روستاها، رونق گردشگری و ایجاد درآمد پایدار از پیامدهای احیا و بهسازی بافت‌های با ارزش روستایی است، افزود: پارسال طرح بهسازی بافت با ارزش روستای درسجین در شهرستان ابهر با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۴۳۰ هزار میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و زمینه را برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان از مناطق گردشگری این روستا فراهم کرد. 

 مهندس صنعتی‌منفرد در پایان اظهار داشت: بعد از تشکیل بنیاد مسکن به فرمان امام خمینی (ره) این دستگاه در زمینه بهسازی و احداث مسکن روستایی، همچنین اجرای طرح هادی و دیگر زمینه ‎ ها فعالیت می‌کند. خوشبختانه میانگین اجرای طرح هادی در کشور ۳۹ درصد و در استان زنجان ۴۶.۴ درصد است و در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد. در حال حاضر نیز برای ۷۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده است. در پایان نیز مصاحبه اختصاصی توسط صدا و سیمای مرکز زنجان با مهندس صتعتی منفرد انجام شد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group