امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به مناسبت سالرو تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ددهه حساب ۱۰۰ امام (ره)

رضا خواجه‌ای ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان، گفت: فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در ۳ حوزه عمران روستایی، مسکن شهری و بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی فعالیت می‌کند.

وی اظهار داشت: امسال به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۲۸ پروژه عمرانی در ۲ حوزه بهسازی مسکن روستایی و عمران روستایی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان گفت: ۹ پروژه کلنگ‌زنی، اجرای طرح هادی روستایی و ۱۹ پروژه نیز در این هفته در استان افتتاح می‌شود و مجموع اعتبارات این پروژه‌ها ۸۷ میلیارد ریال است.

خواجه‌ای به صدور سند مالکیت روستایی اشاره کرد و ابراز داشت: تاکنون از مجموع ۹۲ هزار و ۶۵۸ واحد مسکونی روستایی برای ۷۱ هزار و ۹۱۶ واحد، سند مالکیت صادر شده و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز ۸ هزار و ۱۰۰ فقره سند مالکیت صادر شده و از سال ۹۹ تاکنون انقلابی در صدور سند مالکیت روستایی در استان زنجان رخ داده است.

وی ابراز کرد: بنیاد مسکن زنجان با کمک اداره کل ثبت اسناد و املاک استان طی ۲ سال گذشته در زمینه صدور صند مالکیت رتبه یک کشور را دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان تصریح کرد: زنجان، تنها استان در سطح کشور است که منظومه روستایی آن مصوب و در همه شهرها عملیاتی شده است.

خواجه‌ای به بازسازی مسکن روستایی اشاره کرد و ابراز داشت: ۲ هزار واحد مسکن محرومین طی ۱۰ ماه در سال ۹۹ ساخته و تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه احداث و مقاوم‌سازی سالانه ۵ هزار واحد مسکونی روستایی در تعهد بنیاد مسکن استان قرار دارد، گفت: ۵۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی معادل ۵۱ هزار واحد تاکنون مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: در سال گذشته ۴ هزار و ۲۳۰ فقره تسهیلات مقاوم‌سازی ابلاغ شده بود که همه آن‌ها به بانک‌های عامل معرفی شدند.

خواجه‌ای، تعداد کل روستاهای استان را ۹۰۵ روستا اعلام کرد و گفت: بنیاد مسکن باید فقط برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار، طرح هادی را اجرا کند.

وی بیان داشت: تاکنون در ۴۱۳ روستای بالای ۲۰ خانوار معادل ۵۸ درصد روستاها طرح هادی اجرا شده و امسال ۵۸ میلیارد تومان اعتبارات قیر رایگان و ۱۷۰ میلیارد تومان نیز اعتبار مصوب اجرای طرح هادی است و اجرای فاز دوم طرح هادی ۵۸ روستا نیز به ۴۱۳ روستای قبلی اضافه می‌شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group