مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

نشست تفاهم نامه همکاری مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شورای عالی استان در زمینه توسعه و عمران روستاها

نشست تفاهم نامه همکاری مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شورای عالی استان با حضور مهندس خدایی، رئیس شورای اسلامی استان زنجان، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان و نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستان ها در زمینه توسعه و عمران روستاها در مورخه ۹۸/۰۱/۲۶برگزار شد .

در این جلسه مهندس صنعتی منفرد  به اقدامات بنیاد مسکن در راستای توسعه روستاها اشاره کرد و گفت: پس از انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی در راستای بهبود زندگی روستائیان ارائه شده و موجب گشته، پایداری فضاهای روستایی در ابعاد مختلف، نقش موثری در توسعه منطقه ای و ملی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه، توسعه روستایی، فرآیندی هدفمند با مشارکت روستاییان بوده که نتیجه آن تحقق توسعه همه جانبه در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می باشد، ادامه داد: امروزه یکی از راهبردهای موثر در توسعه همه جانبه پایدار نواحی روستایی، استفاده از مشارکت و توانمندی‌های دهیاران و شوراها برای عمران و توسعه مناطق روستایی در همه ابعاد می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان، با برنامه ریزی صحیح و همکاری دهیاری ها و شوراها، می توان روند توسعه روستاها را در سطح استان سرعت بخشید، خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن، در زمینه تهیه و  اجرای طرح های هادی به ویژه آسفالت ریزی معابر روستایی ، بهسازی مسکن روستایی،ارائه تسهیلات به روستائیان جهت احداث و نوسازی مسکن روستایی و …  گام های اساسی در سطح روستاهای استان برداشته است که در این راستا ضروری است شوراها و دهیاری ها نیز تعامل مطلوبی با این نهاد داشته باشند.

در ادامه، سوالاتی از سوی اعضای شوراهای اسلامی شهرستان ها مطرح گردید که در این زمینه مهندس صنعتی منفرد توضیحاتی را ارائه و راهکارهای لازم را جهت حل مشکلات مطرح نمودند. و در پایان مقرر شد کارگروه تخصصی در راستای پیگیری و اجرای این تفاهم نامه تشکیل شود.

گفتنی است، این تفاهم نامه در راستای استفاده از توان اجرایی شوراها و دهیاری ها در امر تامین و ساماندهی اقدامات مرتبط  با توسعه و عمران روستایی و به منظور هماهنگ سازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شوراهای روستایی و دهیاری ها منعقد شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group