امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

ناظران فنی بر ساخت و سازها در روستاهای زنجان نظارت می کنند

ناظران فنی بر ساخت و سازها در روستاهای زنجان نظارت می کنند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، گفت : ناظران فنی در روستاهای این استان بر ساخت و سازها نظارت جدی اعمال می کنند.

احمدحاجی زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: متاسفانه درگذشته نبود نظارت های کافی بر روند ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی، این واحدها را در برابر حوادث غیر مترقبه ای چون زلزله و سیل آسیب پذیر کرده بود.
وی، یادآورشد: طی چند سال اخیر و با مهیا شدن ساز و کارهای لازم شرایط بهتری در اعطای تسهیلات و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستاهای این استان بوجود آمده است.
حاجی زاده، افزود: هم اکنون با استقرار ناظران فنی در قالب دفاتر روستایی، نظارت سخت گیرانه ای بر چگونگی و روند ساخت و ساز واحدهای مسکونی این بخش اعمال می شود.
وی، بااشاره به اینکه نظارت های این بخش درفرآیند اعطای تسهیلات سه مرحله ای انجام می شود، اظهار کرد: ناظران فنی در مراحل تهیه نقشه، اسکلت بندی و اجرای نمای ساختمان نظارت کامل دارند و اعطای تسهیلات لازم نیز منوط به اجرا و اتمام هر یک از این مراحل است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، تصریح کرد: علاوه بر آن ناظران فنی، بر ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی که بدون دریافت تسهیلات بانکی نیز به ساخت و ساز اقدام می کنند نظارت های لازم را انجام می دهند.
وی، با تاکید بر اینکه در صورت وصول گزارش مبنی بر تخلف ناظران مسایل مربوط به این بخش به دقت مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم گیری های نهایی در این خصوص اتخاذ می شود، خاطر نشان کرد: تخلفات ناظران در سازمان نظام مهندسی بررسی و حکم نهایی صادر می شود.
حاجی زاده، همچنین از افزایش تسهیلات بانکی مقاوم و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی این استان خبر داد و اظهار کرد: با ابلاغ نهایی، وام اعطایی در این بخش از ۱۲۰ میلیون ریال به ۱۸۰میلیون ریال افزایش خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۱۵۱ ناظر اعم از کاردان و کارشناس در ۱۱ دفتر خدمات فنی و روستایی این استان فعال و بر ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی نظارت می کنند.
بر این اساس ۸۲ هزارو ۴۵۰ واحد مسکونی روستایی در این استان وجود دارد و از این تعداد ۴۶ هزارو ۸۷۱ معادل ۵۷ درصد واحدها بهسازی و مقاوم سازی شده است.

خبرگزاری ایرنا

 ۱۱/۰۵/۱۳۹۳

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group