مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

مهندس خواجه ای  در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان: با  برنامه ریزی دقیق و تعامل بین  همه دستگاه های اجرایی می توان توسعه پایدار مناطق روستایی را دنبال نمود

 

نشستی با حضور مهندس خواجه ای،  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، معاونین و مهندس میرزایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

دراین  نشست مهندس خواجه ای به برخی خدمات بنیاد مسکن استان در زمینه عمران روستایی اشاره کرد و گفت:   از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طبق سرشماری سال ۹۵ طرح هادی برای ۷۰۲ روستا تهیه شده است.

وی ادامه داد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی  در استان زنجان ۵۶/۳   %  و در سطح کشور %۴۶٫۲ است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه ای  به بحث مقاوم سازی واحدهای مسکونی نیز در سطح استان اشاره کرد و افزود: از مجموع ۹۲۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۴۹۵۸۲ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن استان در سطح استان مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خاطر نشان کرد: میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکونی  در سطح کشور %۴۲و در استان زنجان ۵۳  % است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه ای  به اعطای تسهیلات طرح ویژه با همکاری بانک های عامل اشاره کرد و گفت: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی استان زنجان در سال گذشته ، به تعداد ۲۴۰۰ فقره ابلاغ شده که از این تعداد تاکنون  ۲۱۴۳ فقره انعقاد گردیده است.

وی تصریح کرد:  همچنین تسهیلات بازسازی احداثی شهری و روستایی در سال ۹۸ ، به تعداد ۱۵۰۸ فقره و تسهیلات بازسازی تعمیری شهری و روستایی به تعداد ۱۴۵۰ فقره ابلاغ شده که از این تعداد معادل ۱۰۰ درصد نسبت به سهمیه ابلاغی انعقاد قرارداد شده است.

وی بر گسترش تعاملات بین دستگاه های اجرایی، و جذب اعتبارات ملی و استانی تاکید کرد و درخصوص اقدامات و فعالیت های بنیاد مسکن استان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی  رای زنی و گفتگو شد.

در ادامه مهندس میرزایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  با تاکید بر اینکه باید با داشتن برنامه ای منسجم  و مدون اقدامات ویژه ای در جهت تولید و رونق اقتصادی برای پیشرفت استان داشته باشیم، افزود: با توجه به فعالیت های گسترده بنیاد مسکن استان در زمینه  توسعه روستاها ، این نهاد برای تحقق این امر باید زمینه مشارکت همه‌ جانبه، همکاری و همدلی بین تمامی اهالی روستا فراهم نمایدو مسئولین نیز باید با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع و اعتبارات،  رفاه و آسایش را برای روستائیان به ارمغان آورند .

وی ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی و توجه ویژه به وضعیت زندگی، توجه به استراتژی توسعه و بهبود زیرساخت‌های روستایی، رفع نیازهای اساسی روستاییان، ساماندهی خدمات پشتیبانی و تخصصی کشاورزان، تخصیص اعتبارات لازم و در نهایت ایجاد انگیزه در راستای مشارکت روستاییان در توسعه کشور اقدامات مهمی برداشته شود، که در این میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آمادگی لازم برای همکاری با این نهاد انقلابی برای تحقق اهداف را دارد.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group