امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در گفتگو با اصحاب رسانه : طرح هادی ۷۰۰ روستای کشور با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان در هفته جاری به مناسبت روز روستا به بهره برداری رسید.

مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور و مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان  در راستای تشریح عملکرد این نهاد انقلابی در زمینه توسعه روستاها، محرومیت زدایی، احیا بافت با ارزش و گردشگری روستایی و منظومه روستایی با اصحاب رسانه گفتگو کردند.

مهندس شاملو گفت: به مناسبت روز روستا، طرح هادی  ۷۰۰ روستای کشور با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان و ۴۶ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن روستایی نیز به بهره براری رسید.

وی با اشاره به اینکه در ۴۰ هزار و ۸۸۰ روستای کشور طرح هادی تهیه و در ۲۲ هزار  و ۲۰۰ روستا نیز طرح اجرا شده است ، ادامه داد: شاخص اجرای طرح هادی و بهسازی محیط های روستایی در سطح کشور ۵۷ درصد است که خوشبختانه این میزان در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: منظومه‌های روستایی به‌عنوان طرحی که ماهیت یکپارچه و فرابخشی دارد، هم‌اکنون در استان زنجان به صورت پایلوت در حال انجام بوده و می توان گفت استان زنجان در اجرای این طرح موفق عمل نموده  و درسطح کشور همواره پیشتاز و الگوی سایر استان های می باشد.

در ادامه مهندس خواجه ای گزارشی از اقدامات این نهاد در حوزه های مختلف مسکن شهری، روستایی ارایه نمودند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group