امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور: استان زنجان در اجرای طرح توسعه منظومه روستایی درکشور همواره پیشتاز بوده است / حفظ معماری بومی و محلی در روستاها هدف مهم بنیاد مسکن

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در سفر دو روزه خود به استان زنجان و نشست صمیمی با  مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان،همکاران و برخی مسیولین استانی به اجرای طرح منظومه روستایی اشاره کرد و گفت: منظومه‌های روستایی به‌عنوان طرحی که ماهیت یکپارچه و فرابخشی دارد، هم‌اکنون در استان زنجان به صورت پایلوت در حال انجام بوده و می توان گفت استان زنجان در اجرای این طرح موفق عمل نموده  و درسطح کشور همواره پیشتاز و الگوی سایر استان های می باشد.

وی با بیان اینکه، طرح توسعه پایدار منظومه روستایی فعالیتی فرابخشی است که نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی است، ادامه داد: اجرای طرح توسعه منظومه روستایی موجب تعامل و هم‌افزایی هرچه بهتر دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه پایدار و هدفمند روستاهای کشور می شود. .

شاملو گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بعنوان یکی از نهادهای برخاسته از نظام جمهوری اسلامی، در طول فعالیت خود اقدامات موثر و ارزشمندی را در روستاها و برای ساکنین محروم آنها انجام داده است و در حال حاضر شاهد به ثمر رسیدن این فعالیتها و تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی در محرومیت زدایی از روستاها هستیم.

وی با اشاره به اینکه، ایجاد فرصت‌های شغلی با فراهم کردن زیرساخت‌های صنعت گردشگری از بهترین راه ها برای تثبیت و افزایش جمعیت روستایی است، افزود:توانمند سازی جوامع محلی از حیث اقتصادی و اجتماعی در راستای توسعه مناطق روستایی نقش موثری ایفا می کند.
شاملو تصریح کرد: این توانمند سازی ها، باعث حضور مستمر و فراگیر روستائیان در فعالیت های روستایی و افزایش انگیزه های آنها در محل زندگی خود می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح هادی روستایی در سراسر کشور، تاکید کرد: طرح هادی سند چشم انداز هر روستا در افق ۱۰ سال آینده آن است که بر اساس نیازهای هر روستا و با توجه به شاخص های مختلفی تهیه و تصویب می شود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه این طرح باعث سرعت بخشی در توسعه روستایی شده است، گفت: استفاده از ظرفیت های مشارکت مردمی در اجرای طرح هادی از عوامل موفقیت اجرای پروژه های عمرانی روستایی است

وی با اشاره به اینکه در ۴۰ هزار و ۸۸۰ روستای کشور طرح هادی تهیه و در ۲۲ هزار  و ۲۰۰ روستا نیز طرح اجرا شده است ، ادامه داد: شاخص اجرای طرح هادی و بهسازی محیط های روستایی در سطح کشور ۵۷ درصد است که خوشبختانه این میزان در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری است.

شاملو ادامه داد: روستاهای استان زنجان از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار هستند و باید در جهت تقویت و‌توسعه این روستاها گام های مطلوب تری برداشته شود.
وی با بیان اینکه، در روستاهایی که طرح‌های هادی و عمرانی بخوبی نگهداری شده شاهد بازگشت افراد مهاجرت کرده هستیم و نشاط بیشتری در روستا ایجاد شده است، افزود:برای پیشگیری از مهاجرت روستاییان باید به معیشت و اقتصاد مردم روستایی اه

میت داده و طرح‌ های عمرانی را با توجه به نیاز مردم و مشارکت شوراها، دهیاری اجرا نماییم.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن تاکید کرد: ایمن‌سازی در روستاها و جلوگیری از خسارت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با رایزنی‌های صورت گرفته به خوبی توانسته اعتبارات و تسهیلات خوبی در این زمینه جذب کند.

وی به برنامه های بنیاد مسکن به مناسبت روز روستا اشاره کرد و گفت: به مناسبت روز روستا، طرح هادی  ۷۰۰ روستای کشور با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان و ۴۶ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن روستایی نیز به بهره براری رسید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group