امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز زنجان: مقاوم سازی واحدهای مسکونی ، موجب کاهش آسیب ها در بلایای طبیعی می شود

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز زنجان در سالروز زلزله طارم به وضعیت مقاوم سازی واحدهای مسکونی استان زنجان اشاره کرد و گفت: در استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد حدود ۵۲ هزار واحد مسکونی مقاوم سازی شده است.

 موسوی با بیان اینکه مقاوم سازی واحدهای مسکونی موجب کاهش آسیب ها در بلایای طبیعی می شود، افزود: اولویت ما در حوزه روستایی، توجه به مقاوم سازی مسکن روستائیان است که در این راستا، تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به روستاییان، پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: با مقاوم سازی مسکن‌های روستایی باید ضریب خطر را به صفر برسانیم که در این راستا توصیه می‌شود، مناطق شهری و روستایی که تسهیلات مقاوم‌سازی به آنها تعلق می‌گیرد استقبال بیشتری از مقاوم‌سازی داشته باشند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خاطر نشان کرد: تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵درصد تاسقف ۱۸ و ۲۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می شود، که با شناسایی مناطق کم برخوردار وبرنامه ریزی مناسب می توان روند رو به رشدی را در ارائه تسهیلات داشت.

وی اظهار کرد: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها ، ۸۱ درصد سهمیه ابلاغی تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی محقق شده است.

موسوی یادآور شد: واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی استفاده نموده اند، تا مدت ۱۰ سال بیمه حوادث شده و در صورت خسارت می توانند از بیمه مذکور استفاده کنند.

وی در ادامه به زلزله طارم در سال ۶۹ اشاره کرد و گفت: در زلزله طارم به دلیل عدم توجه به مقاوم سازی روستایی بسیاری از واحدهای مسکونی تخریب شد و بسیاری از مردم این منطقه نیز جان خود را از دست دادند، به طوری که بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تخریب شد.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group