امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

معاون اداره کل بنیاد مسکن استان زنجان خبر داد : اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در زنجان

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در زنجان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسماعیل صبری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: طرح آمارگیری از مسکن روستایی با هدف کسب اطلاعات تخصصی از ویژگی‌های مسکن در این مناطق اجرایی می‌شود. وی با اشاره به اینکه مرحله نخست طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در سال ۸۲ اجرایی شد، اذعان کرد : همچنین در سال ۸۷ نیز از مرحله دوم این طرح اجرایی شد. معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مرحله سوم این طرح از ۲۰ مهر ماه در استان آغاز و تا ۲۰ آبان ماه ادامه پیدا می‌کند ، افزود: در این مرحله از اجرای طرح مذکور ۲۲۰ روستای استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.وی با بیان اینکه طرح مذکور با پرکردن پرسش‌نامه‌هایی در زمینه نوع مسکن روستایی صورت می‌گیرد، افزود: در این مرحله مامور آمارگیر سه پرسش‌نامه به همراه دارد که پرسش‌نامه شماره یک اطلاعات مربوط به نوع معبر، شماره پلاک، نوع واحد مسکونی و وضعیت سکونت از نظر دائمی یا موسمی درج می‌شود..

صبری با بیان اینکه در پرسشنامه شماره دو نیز اطلاعات مربوط به واحد مسکونی از نظر تعداد طبقات واحد مسکونی و سطح اشتغال، عمر واحد مسکونی، مساحت زمین و زیربنای واحد مسکونی درج می‌شود، اذعان داشت: وضعیت سند واحد مسکونی و نوع سازه و مصالح به کار رفته در فضاهای زیستی و معیشتی نیز از دیگر مواردی است که در این نوع پرسش‌نامه ثبت می‌شود. وی همچنین با اشاره به اینکه در پرسش‌نامه شماره سه اطلاعات مربوط به مشخصات آبادی همچون نام آن ثبت می‌شود، افزود: فعالیت اقتصادی قالب اهالی آبادی، متوسط مظنه قمیت یک متر مربع آبادی برای احداث واحد مسکونی نیز از دیگر اطلاعاتی است که در پرسش‌نامه شماره سه ثبت می‌شود. معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در مرحله سوم آمارگیری طرح ویژگی‌های مسکن روستایی ۲۲۰ روستا مورد بررسی و آمارگیری قرار می‌گیرند، اذعان داشت: هشت مامور برای اجرای این طرح انتخاب شده‌اند که هر یک موظف به اخذ ۵۰۰ نمونه هستند. وی با بیان اینکه روستاهای مذکور از همه شهرستان‌های استان انتخاب شده‌اند، افزود: در این مرحله ۲۶ روستا از شهرستان ابهر، ۵۸ روستا از شهرستان زنجان، ۱۹ روستا از ایجرود، ۱۱ روستا از خرم‌دره، ۲۵ روستا از شهرستان طارم و ۳۰ روستا از شهرستان ماهنشان انتخاب شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group