مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

مصاحبه معاون عمران روستایی با خبرگزاری ایرنا :

مصاحبه معاون عمران روستایی با خبرگزاری ایرنا :

سجاد صنعتی منفرد در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت : بر اساس برنامه پنجم توسعه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف شد برای روستاهای بالای ۲۰خانوار طرح هادی تهیه و اجرا کند.
وی ادامه داد : در این خصوص، بنیاد مسکن با تهیه طرح هادی برای همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان ، قبل از پایان برنامه پنجم توسعه به تعهد خود عمل کرد.
صنعتی منفرد با اشاره به هزینه های بالای اجرای طرح هادی در سطح روستاها و کمبود اعتبارات در این حوزه ، تصریح کرد: در زمان حاضر طرح هادی در ۳۲۰ روستای استان زنجان معادل ۸/۴۳ درصد روستاهای استان اجرا شده که این میزان نسبت به میانگین کشوری ۱۰ درصد بالاتر است. 
وی با اشاره به لزوم حفظ و نگهداری از دستاودرهای طرح هادی در روستاها، تاکید کرد : برابر قانون اگر در اثر عملیات پروژه های خدمت رسانی همچون گاز رسانی و آبرسانی سطح آسفالت معابر روستاها دچار نقصی شود، دستگاه حفاری کننده مکلف به اصلاح محل های حفاری و تعمیر صدمه های وارد شده است.
بر اساس سرشماری ملی سال ۹۰ جمعیت استان زنجان یک میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۴ نفر اعلام شده که از این تعداد ۳۶۷ هزار و ۶۲۸ نفر معادل ۳۶ درصد در روستاها ساکن هستند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group