امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مشکلاتی که بعد از جابه‎جایی روستای مکل باغی زنجان پدیدار شد

مشکلاتی که بعد از جابه‎جایی پدیدار شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زنجان گفت: روستای ملک‌باغی در این شهرستان جابه‌جا شد.

 

“محمدرضا شکیبایی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، تصریح کرد: اول مرداد سال ۹۱ سیلی در روستای ملک‌باغی جاری شد که خسارات زیادی به این روستا وارد کرد، این در حالی است که روستای مذکور در یک دره با شیب تند واقع شده و سیل‌خیز بود و این بلای طبیعی همواره این روستا را تهدید می‎کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: بعد از وقوع این حادثه، مسوولان ‎در این مکان حضور پیدا کردند و تصمیم‎گیری‎هایی انجام شد مبنی بر اینکه تصمیم گرفتند روستا را جابه‌جا و به محل امن انتقال دهند که در این راستا بحث‌های مطالعاتی انجام شد تا شاهد جابه‌جایی این روستا باشیم.

 

شکیبایی اظهار کرد: با ساکنان روستا قرارداد بسته شد که آن‎ها زمین را در اختیار بنیاد مسکن گذاشته و این نهاد قطعات را تفکیک کند، به همین خاطر خانواده‎های پرجمعیتی که در یک منزل زندگی می‎کردند از هم جدا و به همه آن‎ها یک قطعه زمین اختصاص داده شد. در کل حدود ۴۰ خانوار بودند که ۱۲۰ خانوار تقسیم و این پروژه در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۱ آماده و تحویل متقاضیان شد.

 

این مسوول، یادآور شد: متأسفانه در حال حاضر این روستا با مشکلاتی مواجه است که بزرگ‌ترین مشکل آن بحث آب و برق است که فقط چند کنتور و پای‌تیر برق و یک شیر آب برای همه ساکنان این روستا اختصاص داده شده و خدمات ارایه شده در این روستا بسیار محدود است، این در حالی است که در بحث زیرساخت‏ها اعتباری تخصیص داده نشده، در حالی که خیابان‏ها باید جدول‎گذاری شود، ولی تا به امروز هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group