امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱

مراسم آیین افتتاح، کلنگ زنی و واگذاری زمین به صورت گروهی در استان در قالب طرح اقدام ملی مسکن با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان

آیین افتتاح، کلنگ زنی و واگذاری زمین به صورت گروهی و در قالب طرح اقدام ملی مسکن که با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر روحانی، رئیس جمهور برگزار گردید در ابتدا دکتر محمود زاده، معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی، ضمن تشریح پروژه طرح اقدام ملی مسکن که از سال ۹۷ آغاز گردیده است، از بهره برداری ۱۱۵۶۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور خبر داد.

همچنین در این مراسم، ۴۰۱۸۰ واحد مسکونی طرح مسکن مهر در ۲۲ استان افتتاح گردید که با احتساب این افتتاح، تعداد واحدهای افتتاح شده مسکن مهر در کل کشور به رقم ۲۰۴۵۰۰۰ واحد رسید.

همچنین واگذاری زمین به گروه های واجد شرایط برای احداث ۴۰۰۰۰ واحد مسکونی در سراسر کشور انجام و انعقاد تفاهم نامه با فرهنگیان، به تعداد ۳۰۰۰۰ واحد، با نیروهای مسلح به تعداد ۳۷۰۰۰ واحد و ۲۰۰۰ واحد به صورت مسکن کارگری صورت پذیرفت.

همچنین مهندس خواجه ای در این جلسه گفت: سهمیه بنیاد مسکن استان در ۱۲ شهر زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۷۲۲ واحد و در شهر زنجان نیز ۳۶۸ واحد مسکونی درمنطقه گلشهر می باشد.

وی  با اشاره به اینکه، تاکنون  ۷۳ قطعه زمین از اداره کل راه و شهرسازی با مساحت ۱۸۸۵۲ متر مربع واحد با قابلیت احداث ۳۴۰ واحد مسکونی دریافت نموده ایم، تصریح کرد: بنیاد مسکن در مناطقی این طرح را اجرایی می کند که دسترسی مناسب به مناطق شهری وجود داشته باشد و زیر ساخت های انبوه سازی تامین باشد تا مردم دچار مشکلات دسترسی بعد از ساخت و سرمایه گذاری نشوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در ادامه توجه به کیفیت در کنار کمیت و مهمتر از همه هماهنگی بین دستگاهی برای اجرای دقیق و بموقع این طرح را امری مهم دانست وخاطر نشان کرد: استفاده از مصالح و فرآورده های ساختمانی استاندارد نقش بی بدیلی در بهبود کیفیت، ایمنی و تاب آوری ساختمان ها داشته و امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه سعید شاهین فر، معاون مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی استان زنجان، تعداد واحدهای شروع شده در قالب طرح اقدام ملی مسکن در استان زنجان را ۶۶۰۰ واحد عنوان نمود که تا کنون نسبت به اتصال به پروژه حدود  ۵۲۰۰  متقاضی اقدامات لازم صورت پذیرفته است. وی همچنین یادآور شد که واگذاری زمین به گروه های واجد شرایط برای ۷۲۸ متقاضی در استان زنجان در دستور کار قرار گرفته است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group