امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران :پایان مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی تا سال ۱۴۰۱

 

رضا خواجه‌ای د (۳ خرداد ماه) در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی روستای لگاهی که با حضور نماینده ولی فقیه و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن افتتاح شد؛ در جمع خبرنگاران، با اشاره به وضعیت مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان زنجان، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی‌ها  مقاوم سازی ۴۵ درصد باقی مانده ، به شرط مشارکت ۱۰۰ درصدی مردم تا پایان سال ۱۴۱۰ به اتمام می‌رسند.

خواجه‌ای با بیان اینکه۱۵۳ روستا در کل استان زنجان داریم که تقریبا روی خط گسل زلزله قرار دارند، تصریح کرد: ۱۸ هزار واحد مسکونی در محدوده خط گسل هستند و از این تعداد تا به امروز ۸۰۰۰ واحد مقاوم سازی شدند و ۱۰۰۰۰ واحد باقی مانده نیز برنامه‌ریزی شدند. در سال ۱۴۰۱ مقاوم سازی ۵۰۰۰ واحد را خواهیم داشت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی روستا جا به جا  نمی‌شود و تلاش بر نوسازی و مقاوم سازی آنها است.

گفتنی است، روستای لگاهی با ۱۳۲ خانوار در شهرستان زنجان و بخش قره‌پشتلو واقع شده است. طرح هادی این روستا در سال ۹۹ بازنگری شده که شامل ۱۰ هزار و ۹۳۷ مترمربع آسفالت معابر، ۲۰۰ متر جدول‌گذاری و ۷۰۰ متر مربع سنگفرش به ارزش ۲۴۰۷۱ میلیون ریال است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group