مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: اجرای طرح هادی در بیش از نیمی از روستاهای استان زنجان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی(ره) در گفت وگو با خبرنگار … اظهارکرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور %۴۲ و در استان زنجان ۵۱% است که در این زمینه عملکرد استان بالاتر از میانگین کشوری است و می توان گفت طرح هادی در نیمی از روستاهای استان زنجان اجرای شده است.
سجاد صنعتی منفرد ادامه داد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال ۹۵، طرح هادی برای ۶۹۶روستا تهیه شده و در ۳۶۲ روستا اجرا شده است.
وی به پروژه های قابل افتتاح بنیاد مسکن به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد انقلابی و دهه حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) در سطح استان اشاره کرد و گفت: کلنگ زنی همزمان اجرای ۴ طرح هادی در روستاهای چیلاخور، برون، قره محمد شهرستان خدابنده و روستای ابنچه رهبری شهرستان ایجرود، کلنگ زنی اولین طرح اشتغال زایی روستایی شهرستان سلطانیه(روستای گوزلدره) و اولین طرح اشتغال زایی روستایی شهرستان ابهر(روستای پیرسقا) از برخی فعالیت های این نهاد انقلابی در این ایام می باشد.
این مسئول از آغاز همزمان عملیات آسفالت معابر ۹۰ روستا و بهره برداری از پروژه های آسفالت ریزی معابر ۵۰ روستا درسطح استان با مشارکت دهیاری ها در این ایام خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه ها، اعتباری بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
صنعتی منفرد با بیان اینکه، اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، ادامه داد: به منظور بهره گیری از ظرفیت ها، توانهای بالقوه فرهنگی، تاریخی واجتماعی نواحی روستایی، باید به تقویت بنیان های اقتصادی مناطق روستایی توجه ویژه کرد.
وی با اشاره به اینکه، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت، خاطرنشان کرد: تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی ‌از اهداف اصلی طرح هادی روستایی است.
این مسئول، ایجاد زمینه بهبود وضعیت اقتصادی روستاها از طریق تسهیلات تولید، اشتغال ، و ارتقاء درآمد روستائیان را امری ضروری دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه روستاها می توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی واجتماعی کشور مفیدواقع گردند، اجرای طرح های هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی آن ها بسیار موثر است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: خدمات ارزشمند بنیاد مسکن در سطح روستاها باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، تثبیت جمعیت در روستاها و همچنین ساماندهی و رفع مشکل این قشر شده است.
صنعتی منفرد با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group