امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: تامین مسکن محرومان، رسالت اصلی بنیاد مسکن است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفتگو با خبرنگار … گفت: ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد، بنا به فرمان تاریخی امام (ره) که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عملیاتی شده، تحقق مشارکت‌های مردمی در رفع نیازهای جامعه است.

سجاد صنعتی منفرد با اشاره به اینکه وظیفه بنیاد مسکن در تامین مسکن برای مردم تاثیر گذار و مهم است، اظهار داشت: تامین مسکن محرومان، بخش عمده ای از مشکلات این قشر از جامعه را در تامین مسکن حل کرده، به طوری که این موضوع، رسالت اصلی بنیاد مسکن به شمار می آید.

مدیر کل بنیاد مسکن استان بیان نمود: بنیاد مسکن با همکاری سایر دستگاه های ذی ربط مسئولیت برنامه­ ریزی، تامین زمین و انجام مطالعات، تهیه طرح­ های لازم برای پروژه ­های احداث مسکن اقشار کم­ درآمد، تأمین منابع اعتباری اعم از تسهیلات بانکی و کمک­ هایی که از طرف دولت و حساب ۱۰۰ امام(ره) در بودجه­ های سالیانه پیش بینی می­ شود را بر عهده دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: با فرمان امام (ره) وبینش عمیق ایشان در تاسیس این نهاد انقلابی، خدمت به محرومان سرلوحه امور بنیاد مسکن بوده و بر این اساس بنیاد مسکن با توانمندی های فراوان ونیروهای متخصص وبا تجربه همواره در انجام وظایف محوله ازسوی نظام، عملکرد شایسته ای داشته است.

صنعتی منفرد به اهداف بنیادمسکن اشاره کرد وگفت: مطالعه و بررسی در زمینه تشخیص و تعیین نیازمندی‌های مسکن محرومان اعم ازروستایی و شهری، فراهم‌آوردن موجبات اجرای آن با مشارکت، همکاری و خودیاری مردم و دستگاه‌های مختلف، تهیه زمین مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های بنیاد و آماده سازی آنها ،تهیه طرح‌های‌ هادی و اصلاح معابر در روستاها، تهیه و ارایه طرح های لازم برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده در اثر سیل، زلزله و سایر سوانح طبیعی از برخی اهداف این نهاد انقلابی است.

صنعتی منفرد به ساخت وافتتاح ۴۰۰۲ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر در استان اشاره کرد وگفت: ۹۲۰ واحد مسکونی در سطح استان برای اقشار کم درآمد، احداث و بهره برداری رسیده و ساخت ۲۰۹ واحد مسکونی نیز برای اقشار کم درآمد در استان، آغاز شده است.

 وی با بیان اینکه، این نهاد از طریق انجمن خیرین مسکن ساز استان به منظور ساخت مسکن مناسب و ارزان برای اقشار نیازمند جامعه، از طریق جلب حمایت افراد خیر، اقدام نموده است، ادامه داد: انجمن خیرین مسکن ساز با حمایت بنیاد مسکن از سال ۸۶ آغاز به کار کرده و تا کنون ساخت ۱۳۷۹ واحد مسکونی را در برنامه خود قرار داده که از این تعداد ۲۶۲ واحد مسکونی واگذار و ۴۲۸ واحد با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵  درصد در دست اقدام است و مابقی واحد ها طـی پروژه های مختــلف در دست اجرا می باشد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group