امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در همایش حمایت از تولید و اشتغال مناطق روستایی:

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در همایش حمایت از تولید و اشتغال مناطق روستایی:

اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، زمینه ساز توسعه اشتغال روستایی است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در همایش حمایت از تولید واشتغال مناطق روستایی که با حضور مهندس درویش امیری استاندار زنجان و دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور همراه بود با اشاره به وضعیت مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی گفت: تاکنون بیش از نیمی از واحدهای روستایی این استان مقاوم سازی شده است.

سجاد صنعتی منفرد با بیان اینکه از  ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی در سطح استان تا امروز بیش از ۴۶ هزار  واحد مسکونی روستایی مقاوم‎سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‎اند، افزود: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر هم نزدیک ۵ هزار واحد مسکونی در استان، مقاوم‎سازی شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم دراین راستا بانکهای استان تعامل وهمکاری ویژه ای داشته باشند تا شاهد افزایش سرعت روند مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی باشیم.

مهندس صنعتی منفرد گفت: در حال حاظر ۱۵۳ روستا در استان زنجان روی گسل وجود دارد  وبیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا ۵ هزار و ۲۵۹ واحد مسکونی که ۲۸ درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.

وی بر ضرورت طرح اشتغال زایی روستایی تاکید کرد وگفت: دولت طرح های ویژه ای برای تسهیلات اشتغال زایی روستایی درنظر گرفته استکه فرصت مناسبی برای توسعه روستاها به شمارمی آید.

در ادامه جلسه استاندار زنجان با اشاره به طرح های اشتغال زایی به ویژه اشتغال زایی درروستاها اشاره کرد وافزود: بانک ها موظف هستند برای پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زایی روستایی همکاری مناسبی داشته باشند که حمایت از این موضوع بر عهده همه دستگاه های اجرایی استان است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group