مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: بنیاد مسکن استان آمادگی همکاری با شهرداری در جهت توسعه وآبادانی شهر را دارد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان:

بنیاد مسکن استان آمادگی همکاری با شهرداری در جهت توسعه وآبادانی شهر را دارد

جلسه ای با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان ، دکترمعصومی شهردارزنجان و معاونین دو دستگاه  درراستای گسترش همکاری ها برگزار شد. 

درابتدای جلسه، مهندس صنعتی منفرد به فعالیت های بنیاد مسکن استان ومطالعه و بررسی در زمینه تشخیص وتعیین نیازمندی های مسکن محرومان، اعم از شهری وروستایی وفراهم آوردن موجبات اجرای آن با مشارکت وهمکاری مردم ودستگا ه های مختلف اشاره کرد وگفت: با همکاری وهم افزایی بیشتر بین شهرداری و بنیاد مسکن استان می توان خدمات مطلوبتری در راستای پیشرفت استان به جامعه ارائه کرد، به طوری که بنیاد مسکن آمادگی خود را برای تعامل بیشتر در جهت توسعه وآبادانی با شهرداری زنجان اعلام می کند.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان به عنوان یک دستگاه تخصصی وفنی، پروژه های متعددی از جمله پروژه گردشکری در منطقه تفریحی گردشگری گاوازنگ، جنوب زنجان  و… را در دست اقدام دارد که امیدواریم با همکاری بیشتر شهرداری شاهد تسریع در اجرای پروژه ها وافزایش تعاملات در جهت توسعه مرکز استان باشیم.

صنعتی منفرد با بیان اینکه بنیاد مسکن استان با توانمندی خود ، خدمات ارزشمندی به مردم شهر ها وروستاها ارائه نموده است، افزود: بهسازی ومقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، اجرای طرح های هادی روستایی، اعطای اسناد مالکیت در مناطق شهری وروستایی و احداث مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد، از جمله فعالیت های بنیاد مسکن استان است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان اظهار کرد: بنیاد مسکن استان در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت،مسئولیت ومدیریت احداث ۴هزارمسکن مهر را برعهده داشته است.

این مسئول به اجرای طرح هادی برای روستاهای بالای ۲۰ خاتوار اشاره کرد وگفت: تاکنون طرح هادی در ۴۳ درصد از روستاهای استان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه بازسازی مسکن روستایی و اجرای طرح نظام فنی روستایی، فعالیت های گسترده ای از سوی این نهاد شده است، بیان نمود: ترویج اصول فنی ساختمان سازی، بالابردن کیفیت ساخت وسازهای روستایی و شهری، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد و بالابردن سطح دانش فنی و اجرایی ناظرین با آموزش علمی از سوی بنیاد مسکن مورد توجه قرار دارد، به طوری که دفاترفنی زیر نظر بنیاد مسکن استان، نظارت ویژه ای در ساخت وسازها ی واحد های مسکونی روستایی دارند.

در این جلسه دکتر معصومی، عملکرد بنیاد مسکن استان را در راستای تامین مسکن محرومین و اجرای پروژه های عمرانی بسیارمطلوب دانست وافزود:  در راستای توسعه وآبادانی استان وتسریع در امور، نیازمند همکاری بیشتری با بنیاد مسکن استان هستیم.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن استان به عنوان یک دستگاه تخصصی وفنی دارای ظرفیت ها وپتانسیل های فراوانی است، خاطرنشان کرد: همه دستگاه های استان باید از ظرفیت و توانایی های این نهاد، در راستای یشبرد اهداف استفاده کنند.

شهردار زنجان بیان نمود: با توجه به وجود نیروهای متخصص و امکانات وتجهیزات مناسب،  بنیاد مسکن به خوبی توانسته در اجرای پروژه های عمرانی  موفق عمل کند و شهرداری نیز از این ظرفیت به نحو مطلوبی  برای تسریع در امورعمرانی استفاده خواهد کرد.

معصومی به همکاری بیشتر بین بنیاد مسکن استان وشهرداری تاکید کرد وگفت: بنیاد مسکن استان و شهرداری اهداف بسیار مشترکی درراستای توسعه وپیشرفت استان دارند، و به خوبی می توانند زمینه های همکاری وتعامل را گسترش دهند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group