مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان در آستانه سالروز تاسیس بنیاد مسکن خبر داد: افتتاح وکلنگ زنی پروژه های عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان، با اعتباری بیش از ۸۷ میلیارد ریال

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار …اظهار کرد: همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰امام خمینی(ره)، پروژه های عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان افتتاح و کلنگ زنی می شود.
رضا خواجه ای با بیان اینکه، این پروژه های عمرانی در دو حوزه عمران روستایی و بهسازی ومسکن روستایی به بهره برداری خواهد رسید، افزود: برای اجرای این پروژه ها، اعتباری بالغ بر ۸۷ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی از کلنگ زنی ۹ پروژه اجرای طرح هادی روستایی و افتتاح ۶ پروژه طرح هادی روستایی در سطح استان در این ایام خبر داد و گفت: برای اجرای این پروژه ها، اعتباری بیش از ۷۸میلیارد ریال اختصاص یافته است.
خواجه ای به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد و افزود: طرح هادی روستایی در روستاهای ساریجالو،ویر شهرستان سلطانیه، قره تپه و مهرآباد شهرستان زنجان ، کوسه لر و باریکاب شهرستان ایجرود ، روستای پسکوهان شهرستان خدابنده و همچنین روستاهای مرشون و اسپاس شهرستان ابهر در سال جاری اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه، از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان ، طرح هادی برای ۷۱۰روستا (۱۰۰ درصد) تهیه و در ۴۱۳روستای استان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۴۶/۲ درصدو در استان زنجان ۵۸/۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان به بهسازی و بازسازی مسکن روستایی محرومین، ایتام و دو معلولین اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی نیز ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال در سطح استان در این ایام افتتاح خواهد شد.
خواجه ای با بیان اینکه، در سطح استان زنجان ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی وجود دارد، گفت: تا به امروز بیش از ۵۱ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم‎سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‎اند، به طوری که می‌توان گفت تاکنون ۵۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی زنجان مقاوم سازی شده، که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group