امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان در آستانه سالروز تاسیس بنیاد مسکن خبر داد: افتتاح وکلنگ زنی ۳۸ پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان، با اعتباری بالغ بر هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار …اظهار کرد: همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰امام خمینی(ره)، ۳۸ پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان افتتاح و کلنگ زنی می شود.
رضا خواجه ای با بیان اینکه، این پروژه های عمرانی در سه حوزه عمران روستایی، بهسازی ومسکن روستایی ومسکن شهری به بهره برداری خواهد رسید، افزود: برای اجرای این پروژه ها، اعتباری بالغ بر هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: در راستای مقاوم سازی و نوسازی مسکن روستایی و شهری در سطح استان نیز ۳۰ پروژه با اعتباری بیش از ۱۸۹۷۰ میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه، در سطح استان زنجان ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی وجود دارد، گفت: تا به امروز ۵۰۰۰۰واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم‎سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‎اند، به طوری که می‌توان گفت تاکنون ۵۴ درصد واحدهای مسکونی روستایی زنجان مقاوم سازی شده، که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.
خواجه ای خاطر نشان کرد:میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح کشور %۴۱ در استان زنجان ۵۴ % است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی طرح هادی در ۴ روستای استان و افتتاح طرح هادی در روستای زرند شهرستان خدابنده با اعتباری بیش از ۳۰۰۵۲ میلیون ریال در این ایام خبر داد و گفت: طرح هادی روستایی در روستاهای مرشون شهرستان ابهر، روستای گلابرسفلی شهرستان ایجرود ، روستای کنگه شهرستان سلطانیه و روستای علارود شهرستان طارم آغاز خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ طرح هادی برای ۷۰۵روستا تهیه و در ۴۱۳روستای استان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۲/۴۶%و در استان زنجان ۲/۵۸% است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
وی همچنین از کلنگ زنی پروژه ۷۲واحدی مسکن خرمدره، پروژه ۱۳۶واحدی آببر و پروژه ۸۰واحدی هیدج فاز ۲ از طرح های اقدام ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: برای اجرای این پروژه ها اعتباری بالغ بر هزار و ۴۱۷میلیارد ریال پیش بینی شده است.
خواجه ای به احداث و تکمیل ۱۰۱۳ واحد مسکونی از ابتدا تا کنون از سوی این نهاد در سطح استان اشاره کرد و گفت: در حال حاظر ۹۹۲ واحد مسکونی برنامه ریزی شده جهت احداث و ۷۶۸واحد مسکونی در دست تهیه نقشه در دستور کار این نهاد در حوزه مسکن شهری می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group