امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

مدیر کل بنیاد مسکن استان ،در گفتگو با خبرگذاری فارس بیان کرد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد

اجرای طرح هادی در ۴۰ درصد از روستاهای زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از اجرای طرح هادی در ۴۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان خبر دادودرادامه مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: استفاده از مصالح بومی در اجرای طرح هادی و توسعه راههای روستایی با جدیت دنبال می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، احمد حاجی‌زاده بعد از ظهر امروز در چهارمین جلسه شورای فنی استان زنجان به اجرای طرح هادی در روستاهای استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در اجرای این طرح از تثبیت آهک استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از تثبیت آهک در توسعه و بهسازی راه روستایی در مقایسه با آسفالت مزایایی دارد، تصریح کرد: قیمت تمام شده پایین تثبیت آهک و طول عمر بیشتر از مزایای استفاده از آن است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان آلودگی زیست محیطی کمتر نسبت به استفاده از آسفالت را از مزایای تثبیت آهک دانست و یادآور شد: هزینه کم تعمیر و نگهداری از آن از دیگر مزایا است.

این مسئول ادامه داد: هزینه کم و سفتی و ایستادگی در برابر شکستگی در دمای پایین از دیگر مزایای استفاده از تثبیت آهک است.

حاجی‌زاده به استفاده از مصالح بومی و تثبیت آهک در اجرای طرح هادی اشاره کرد و گفت: استفاده از مصالح بومی و محلی در توسعه راه‎های روستایی و اجرای طرح هادی با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، احمد حاجی‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح هادی در روستاهای استان زنجان اظهار داشت: برنامه توسعه عمرانی روستاها در هر دولتی اجرا می‌شود و برای اجرای این طرح یک برنامه جامع توسعه کشور تهیه شده است.وی با بیان اینکه در برنامه توسعه پنجم مقرر شد بنیاد مسکن طرح هادی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان را تهیه و اجرایی کند، گفت: طی سال‌های گذشته از سوی مسئولان استانی و دفتر مرکزی دو اعتبار ملی و استانی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته از طریق مجلس شورای اسلامی مقرر شد ۸ درصد اعتبارات استانی به بنیاد مسکن اختصاص یابد و با اجرای این طرح در سال‌های گذشته یک جهش خوبی در بنیاد مسکن اتفاق افتاد.تهیه طرح هادی ۱۰۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار زنجاناین مسئول با بیان اینکه در حال حاضر طرح هادی ۱۰۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان تهیه شده است، افزود: فقط بنیاد مسکن از تهیه طرح هادی استفاده نمی‌کند، بلکه شرکت گاز نیز در گازرسانی به روستاها از این طرح بهره‌مند می‌شود.

حاجی‌زاده از اجرای طرح هادی در ۴۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان خبر داد و افزود: طرح هادی در قالب دستگاه خدمات رسان به روستاهای استان خدمات مختلفی ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح هادی معابر اصلی روستاهای استان ساماندهی می‌شود، یادآور شد: همچنین در این طرح هدایت اصلی آب‌های روستایی انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به اعتبار لازم برای اجرای طرح هادی در هر روستا اشاره کرد و اظهار داشت: به طور متوسط برای اجرای طرح هادی در هر روستا ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار لازم است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group