مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دیدار  با فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان : تلاس سپاه و بسیج سازندگی برای محرومیت زدایی و توسعه روستاها کاملا مشهود است فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان : بنیاد مسکن یکی از نهادهای ارزشمند در خدمات رسانی به اقشارکم درآمد جامعه می باشد

 

مهندس خواجه ای ، مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه حاج حسن نصیری مدیر حساب ۱۰۰ امام (ره ) و معاونین این نهاد با سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان در راستای گسترش تعاملات دیدارو گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای،  با تشریح برخی فعالیتهای بنیاد مسکن در سطح روستاها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بنیاد مسکن را از نهادهای انقلابی تاثیرگزار در جامعه دانست و گفت: بسیج و سپاه از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون در زمینه های گوناگون با همیاری روستاییان و تعامل مطلوب با دستگاه های اجرایی،  گام های موثری در جهت عمران، آبادانی و رفاه مردم برداشته اند.

وی با تاکید بر اینکه، با فراهم نمودن زیرساخت های لازم و تعامل ویژه با مجموعه بسیج می توان در توسعه و آبادانی جامعه و ارائه خدمات به اقشار کم درآمد به ویژه در سطح روستاها گام های موثری برداشت، ادامه داد: خوشبختانه سپاه و بسیج به خوبی  توانسته است با حضور در مناطق محروم، به تامین زیرساخت ها در روستاها بپردازد و موجبات رضایت خاطر مردم را فراهم کند.

وی فعالیتهای عمرانی بنیاد مسکن  بویژه در روستاها و مناطق محروم و  تأسیس نهادهای انقلابی به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام(ره) را از الطاف خداوندی دانست و افزود:    بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل ،احداث مسکن محرومین , بهسازی  وبازسازی مسکن روستایی , اجرای طرح هادی وتأمین مسکن در شهر های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و …  از جمله فعالیتهای این نهاد می باشد که اجرای چنین طرحهایی با مدیریت صحیح منابع وامکانات نه تنها در محرومیت زدایی نقش  اساسی داشته  بلکه در کیفیت بخشی به زندگی مردم نیزمؤثر بوده است.

وی درادامه  این نشست با اشاره  به فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر تأسیس بنیاد مسکن  ولزوم توجه ویژه به وضعییت معیشتی و مسکن محرومین جامعه خواستار تعامل هرچه بیشتر با سپاه و بسیج درجهت خدمات رسانی به این اقشار با توجه به ظرفیتها و امکانات موجود شد.

در ادامه سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) با بیان اینکه، بنیاد مسکن یکی از نهادهای ارزشمند در خدمات رسانی به اقشارکم درآمد جامعه می باشد، گفت: بنیاد مسکن استان با ورود به عرصه خدمت رسانی در روستاها، به ویژه مناطق دور افتاده و محروم  به خوبی توانسته در استقرار عدالت اقتصادی و اجتماعی و توسعه اقتصاد روستایی موثر واقع شود.

وی تصریح کرد:  استقرار بسیج سازندگی تحت عنوان گروه های جهادی در راستای اقتصاد مقاومتی بدون شک نقش آفرین عرصه های سعی و تلاش در امر بهینه سازی مناطق محروم و کم توسعه یافته بوده است.

سردارکرمی یادآور شد: سپاه و بسیج سازندگی با داشتن تعامل ویژه با دستگاه های اجرایی نظامی، سیاسی، انتظامی و … به خوبی تواانسته اند در همه صحنه ها حضور فعال داشته باشند.

در پایان فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان همچنین بر گسترش همکاری بین سپاه و بسیج با بنیاد مسکن استان، در راستای رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری تاکید نمود.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group