مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه ستاد اقامه نماز: ترویج اقامه نماز، علاوه بر برکات معنوی در تعاملات اداری و اجتماعی نیز تاثیر بسزایی دارد

اولین جلسه ستاد اقامه نمازو شورای امربه معروف ونهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در سال جاری  با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان و  اعضاء برگزار گردید.

 دراین جلسه ابتداء آیاتی چند ازکلام اله مجید تلاوت،  سپس حجه الاسلام علی اکبرصیدی عضو ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف ونهی از منکر ضمن عرض تبریک ماه مبارک رمضان وآرزوی قبولی طاعات وعبادات در ماه ضیافت الهی و باتمسک به احادیث حضرات معصومین علیهم السلام سخنانی در زمینه دعا در ماه مبارک رمضان ایراد نمودند.

 سپس در ادامه جناب آقای مهندس خواجه ای رئیس ستاد اقامه نماز و  مدیرکل محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان با بیان اینکه، همواره ما تاکید ویژه ای بر اقامه نماز جماعت و تشویق و ترغیب همه همکاران به برگزاری نماز در اول وقت داریم، افزودند: باید شرایطی فراهم شود تا  کارمندان بتوانند در خلال ساعات کار اداری نماز واجب را بطور جماعت در اول وقت و در کمترین زمان بخوانند، ولی باید به گونه ای  مقدمات این کار را فراهم کنیم که نماز جماعت در اول وقت بهانه و وسیله ای برای تاخیر انداختن کارهای مراجعه کنندگان نشود.

ایشان با بیان اینکه،  اهتمام ورزیدن به پابرجا و مستمر بودن این فریضه واجب الهی، ضمن برکات اخروی و استفاده از برکات معنوی در تعاملات اداری و اجتماعی نیز تاثیر بسزایی دارد، ادامه دادند:نماز باعث سلامت روح و روان و دوری از فساد در محیط اداری می شود و اثرات این فریضه  ،تواضع در برخورد با ارباب رجوع ، تقویت مسوولیت پذیری و  وجدان کاری می باشد.

در ادامه جناب اقای مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه، ترویج اقامه نماز یکی از وظایف دینی و معنوی ما در جامعه بوده و موجب همدلی و معنویت کارکنان می شود، که تاکنون تلاش شده این موضوع در این نهاد انقلابی در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: مستند سازی و ثبت برنامه های ستاد اقامه نماز می تواند به ترویج آن در بین کارکنان اثر موثری داشته باشد و باعث ایجاد انگیزه برای شرکت هرچه بیشتر کارکنان در انجام این فریضه دینی به صورت جماعت باشد.

 ایشان بر همکاری کامل درون سازمانی برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز و اجرای برنامه‌های فرهنگی تأکید کردند و افزودند: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و ترویجی حداکثر همکاری را برای تحقق اهداف و برنامه های ستاد اقامه نماز و تخصیص اعتبارات برای انجام مطلوب این فریضه خواهیم داشت.

 

دبیر ستاد اقامه نماز تصریح نمودند: سیاست ها و راهبردهای ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن استان خوشبختانه توام با برنامه ریزی است و فعالیت‌های این ستاد دارای اثربخشی لازم می باشد.

ایشان با بیان اینکه،  اقدامات مهمی در امور فرهنگی، مسائل اعتقادی، ترویج فرهنگ نماز و تقویت بینش و دانش اعتقادی صورت گرفته و مستندات لازم در سامانه ستاد اقامه نماز بصورت کامل ثبت شده است،  برنامه های مصوب سال ۱۴۰۱ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه ترویج وتوسعه فرهنگ اقامه نماز را تشریح کردند.

 

در ادامه نیز حاضران به بحث و بررسی موضوع و ارائه راهکارهایی برای اجرای بهتر برنامه ها و اهداف ستاد اقامه نماز پرداختند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group