امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: اجرای ۲۷ پروژه طرح هادی روستایی در ماهنشان با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال در یک سال گذشته به همت بنیاد مسکن /پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به ۹۰ متقاضی در شهرستان ماهنشان با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد ریال

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران از اجرای طرح هادی روستایی در شهرستان ماهنشان خبر داد و گفت: در طول یک سال گذشته، ۲۷ پروژه طرح هادی روستایی، اعم از جدول گذاری ، آسفالت و .. در این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال اجرا شده است.
رضا خواجه ای ادامه داد: همچنین طرح هادی برای ۱۰ روستای شهرستان با اعتبار بالغ بر ۹۱۰ میلیون تومان تهیه و بازنگری شده است. وی با اشاره به اینکه، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت، خاطرنشان کرد: تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی ‌از اهداف اصلی طرح هادی روستایی است
مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه های بادوام، تعریض معابر، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی و … چهره روستاها متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان می گردد
وی در ادامه ایجاد بستر لازم‌ جهت‌ فراهم‌ شدن‌ زمینه‌ صدور سند مالکیت‌ املاک‌ واقع‌ در ‌ بافت‌ مسکونی‌ روستا را امری ضروری دانست و گفت: در یک سال گذشته ۸۲۰ فقره سند مالکیت روستایی در این شهرستان صادر شده است.
خواجه ای در ادامه سخنان خود از پرداخت ۷۳۰ فقره تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی با اعتبار ۱۴۶ میلیارد تومان و همچنین پرداخت ۸میلیارد و ششصد میلیون تومان در قالب کمک های بلاعوض برای احداث ۱۳۲ واحد مسکن محرومین در این شهرستان خبر داد و گفت:در یک سال گذشته برای ۹۰ متقاضی با اعتبار ۹میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده است .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group