مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: احداث ۱۷۰۰ واحد مسکونی روستایی با تسهیلات ارزان قیمت در طول یک سال گذشته

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طول یک سال گذشته، ۱۷۰۰ واحد مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر ۶۲۷ میلیارد ریال با تسهیلات ارزان قیمت (در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی) در استان احداث و به بهره برداری رسیده است. رضا خواجه ای افزود: علاوه بر این تعداد در سطح استان ۵۲۰ واحد احداث ساختمان برای محرومین (طبق تفاهم نامه مشترک با بنیاد مستضعفان) به بهره برداری رسیده است. وی با تأکید بر ضرورت ترویج مقاوم‌سازی و آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی، گفت: آموزش الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی است. مدیرکل بنیاد مسکن تصریح کرد: اولویت ما در حوزه روستایی، توجه به مقاوم سازی مسکن روستائیان است که در این راستا، تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به روستاییان، پرداخت می شود. خواجه ای با بیان اینکه، با ارائه تسهیلات ۲۰۰ میلیونی ، زمینه خوبی جهت استفاده روستائیان خصوصاً افرادی که ساکن روستاهای کم برخوردار و فاقد مسکن یا در مساکن غیر مقاوم ساکن هستند فراهم‌شده، یادآور شد:این تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله بدون سپرده‌گذاری می‌باشد و فرصت مناسبی جهت احداث مسکن مقاوم است. وی تاکید کرد: باید سیاست گذاری ها به گونه ای باشد که بتوانیم مهاجرت روستاییان به شهرها را کاهش دهیم چرا که پیشرفت مناطق دور افتاده و صعب العبور روستایی باعث تغییر چهره روستاها و در نتیجه بهبود وضعیت زندگی و افزایش رضایت مندی روستاییان خواهد شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group