مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : ضرورت گسترش ترویج و‌ تعمیق فرهنگ‌ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تکلیف اجتماعی

جلسه شورای فرهنگی امر به معروف و‌نهی از منکر و پایگاه شهید خانمحمدی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا سلطانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این نهاد، حاج آقا نصیری مدیر حساب ۱۰۰ امام (ره) و فرمانده پایگاه شهید خانمحمدی بنیاد مسکن استان و  اعضا جلسه برگزار شد

در ابتدا  مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد بر ضرورت گسترش ترویج و‌ تعمیق فرهنگ‌ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تکلیف اجتماعی اشاره کرد و گفت: کسانی که اقدام به امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید خود الگو در این فریضه باشند.

وی ادامه داد: اگر به موضوع امربه معروف و نهی از منکر وسیع نگاه کرده و دستورات آن را اجرا کنیم امورات دیگر نیز به تأسی این امر اصلاح می شود.

خواجه ای در ادامه بر ترویج فرهنگ نماز و حضور کارکنان در نماز جماعت به عنوان یک تکلیف و اهتمام و جدیت ویژه در این زمینه، ارتقا معنویت بین کارکنان و ایجاد محیطی مناسب برای تقویت وحدت و همدلی و خدمت بیشتر به مردم تاکید نمود.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سلطانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این نهاد  با بیان اینکه جهاد تبیین مقدمه لازم و قطعی امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: باید برای شناساندن معروف و پرهیز از منکر بدور از انفعال، در چارچوب منطق و فکر اقدام کرد.

وی ادامه داد:  عفاف و حجاب در آموزه های دینی و آرمان های نظام اسلامی و سیاست های کلی فرهنگی و قانون اساسی جایگاه والایی دارد.

وی با بیان اینکه، امر به معروف و نهی از منکر با رعایت شرایط آن یک تکلیف شرعی عمومی برای حفظ احکام اسلام و سلامت جامعه است، تصریح کرد: در راه رسیدن به اهداف فرهنگ عفاف و حجاب و گسترش آن در جامعه به عنوان یک فریضه واجب دینی جان ها و خون ها داده شده است. یکی از عمده ترین دلایل قیام امام حسین علیه السلام در حادثه کربلا اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

در ادامه حاج آقا نصیری مدیر مشارکت های مردمی و حساب ۱۰۰ امام (ره) به  مستند سازی بخشی از اقدامات بنیاد مسکن استان در طول ۸ سال دفاع مقدس و بازسازی مناطق شهری و روستایی در قالب کتاب تاکید کرد.

وی  با اشاره به اینکه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است خاطر نشان کرد : امر به معروف و نهی از منکر نه تنها به اتفاق فقهای اسلام واجب است، بلکه اصل وجوب آن جزو ضروریات دین مبین اسلام به شمار می‌آید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group