امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: استان زنجان در زمینه مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی رتبه اول کشوری را داراست

آخرین جلسه شورای مسکن استان در سال جاری با حضور دکتر افشارچی استاندار زنجان ، مهندس خواجه ای مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و اعضای شورای مسکن برگزار شد.

در ابتدا دکتر افشارچی استاندار زنجان با بیان این که چندی پیش در جلسه ای با حضور وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی، با بررسی جامعی که از وضعیت نهضت ملی مسکن انجام شد، زنجان رتبه اول را کسب کرد، گفت: در حالی که در بررسی قبلی عملکرد استانداران، زنجان در بخش مسکن ملی، رتبه دوم و قزوین رتبه اول را داشت

وی با بیان اینکه کسب رتبه سخت است اما حفظ و نگهداری آن سخت‌تر، افزود: بعد از کسب رتبه اول روند کار و ادامه آن قطعاً مشکل است و مسئولیت مارا سخت‌تر می‌کند، بنابراین حرکت ما باید به گونه ای باشد که این رتبه را از دست ندهیم و حرکت زاینده ای داشته باشیم تا این مسیر را ادامه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن ملی همه بخش های ذیربط باید پای کار باشند، تصریح کرد: علاوه بر بانک مسکن که از آغاز طرح، پای کار بوده، بانک‌های دیگر نیز بر اساس توافق‌نامه هایی که انجام می گیرد، پای کار خواهند بود، چون مسئله اعتبار در این حوزه، بخش مهمی از کار است و باید تامین شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه خود وزیر هم تاکید داشت که به هیچ وجه نباید وقفه‌ای در احداث مسکن ملی ایجاد شود گفت: بنابراین بانک‌ها هم باید پای کار باشند.

دکتر افشارچی تاکید کرد: در حوزه زیرساخت‌ها، نباید منتظر بالادستی ها، باشیم بلکه خودمان باید مولد سازی کنیم و از آنچه که داریم استفاده کنیم به گونه ای که هم ثروت جای خود بماند و هم از آن کمک بگیریم.

 

افشارچی با تاکید بر اینکه در حوزه زیر ساخت ها نباید منتظر ماند بلکه باید اقداماتی نظیر مولدسازی را برای پیشبرد کارها انجام داد، افزود: حرکت هماهنگ دستگاه‌های متولی در این زمینه، سرعت کار را افزایش می دهد.

وی اضافه کرد: افتتاح طرح های مسکن ملی استان را در انتهای فصل بهار سال آینده خواهیم داشت و پیگیری و هماهنگی های بیشتر در این زمینه، مشکلات را به مراتب‌ کاهش می دهد.

این مسوول خاطرنشان نشان کرد: طبق برنامه ریزی ها، واگذاری های مسکن در سال آینده طبق زمان بندی انجام خواهد شد.

در ادامه مهندس خواجه ای به رتبه اول استان در مقاوم سازی واحد‌های روستایی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: ۵۷ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان مقاوم سازی شده اند و استان زنجان از سال ۹۷ تا سال جاری در این زمینه رتبه یک کشوری را دارد.

وی با اشاره به اینکه، هر چقدر در زمینه مقاوم سازی کارهای خوبی انجام گیرد به همان میزان در بروز حوادث جلوی اتفاقات و خسارت‌های ناگوار گرفته ‌می‌شود، خاطر نشان کرد: نگه داشتن رتبه به مراتب سخت تر از به دست آوردن آن است و از بانک‌های عامل تقاضا داریم با ارائه تسهیلات به موقع اجازه ندهند رتبه استان زنجان از دست برود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: از ۳ هزار واحدی که تسهیلات مصوب شده در استان، ۲۹۰۰ واحد مصوب شده است با این وجود مجموعا در بحث احداثی‌ها ۱۵۰۰ عقد قرار وجود دارد، بنابراین باید کمک کنیم و سهمیه را حفظ نماییم و اجازه ندهیم سهمیه زنجان را حذف شود.

وی  گفت: در طرح نهضت ملی مسکن کارهای خوبی انجام شده و اگر تسهیلات زیر بنای ۵۴ واحدی خرمدره که ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد حل شود شاهد افتتاح این پروژه تا آخر فروردین ماه سال آینده خواهیم بود.

خواجه ای با اشاره به اینکه بانک رفاه، صادرات و ملی باید با عقد قراردادها در حوزه مسکن روستایی همراهی بیشتر داشته باشند، خاطر نشان کرد: تقاضا داریم تا با همراهی بانک‌ها از فرصت سوزی ممانعت شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group