مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد : مقاوم سازی ۷۰ درصدی واحدهای مسکونی روستایی شهرستان خدابنده به همت بنیاد مسکن و همکاری بانک های عامل /ایمن سازی ۲۳ روستای خدابنده در مقابل خطر سیلاب و ریزش خاک

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها، تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی پراخت می شود، اظهار کرد: ۷۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی خدابنده از طریق پرداخت تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی، بازسازی و مسکن محرومین به همت بنیاد مسکن و همکاری بانک های عامل مقاوم سازی شده است.

رضا خواجه ای با تاکید بر اینکه، این نهاد در ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها نقش تاثیرگذار و مهمی بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: نظارت مستمر بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی گامی مثبت در کاهش بروز خسارتهای زمان بحران و سوانح طبیعی می باشد.

وی در ادامه از تشکیل ۱۶۰۰ پرونده و معرفی تعداد ۸۵۰ نفرمتقاضی دریافت تسهیلات مسکن روستایی به بانک های عامل و پرداخت تسهیلات به متقاضیان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در سال جاری خبر دادو گفت: پیشگیری از تخریب مسکن روستایی در حوادث؛ تمرکز سرمایه گذاری در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در شهر و روستا، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستائیان؛ ترویج الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی است.

خواجه ای شناسایی، اولویت‌بندی و تعیین نحوه مداخله در روستاهای درمعرض خطر سوانح طبیعی را امری مهم تلقی نمود و گفت: کاهش اثرات و خسارات ناشی از سوانح طبیعی، نیازمند داشتن برنامه منسجم و تعریف و تبیین استراتژی‌هایی مناسب به منظور ارزیابی آسیب‌پذیری و مدیریت خطر حوادث و سوانح است که خوشبختانه این نهاد در این راستا گام های مطلوبی برداشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: تاکنون تعداد۲۳ روستای شهرستان خدابنده در مقابل خطر سیلاب و ریزش خاک که شامل، اجرای سیل‌بند، دیوار حفاظتی، پل سازی بوده، ایمن سازی شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group