امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : رشد ۲۰۰ درصدی صدور سند مالکیت روستایی در استان به همت بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد و املاک/طرح سنددار کردن املاک روستایی ، گامی موثر در گسترش عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی، باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت که بنیاد مسکن با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان به خوبی توانسته در این زمینه موفق عمل کند، اظهار داشت: شکاف بین شهر و روستا و تفاوت مزیت‌های مکانی در این دو عرصه همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نظام برنامه‌ریزی کشور بوده است، که این امر موجب گردید، که با اتخاذ سیاست‌هایی مناسب در جهت کاهش آن اقدام شود که یکی از این موارد، سیاست صدور سند اماکن روستایی بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۷۴۹۷۶ فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی به میزان درصد در ۸۰/۹ استان صادر شده که این میانگین در سطح کشور ۶۵/۶ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، طرح سنددار کردن املاک روستایی جهت نیل به اهداف کلان برنامه چون گسترش عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی و توجه به اقشار محروم و کم‌درآمد موردتوجه قرار گرفته است، افزود: صدور سند اماکن روستایی اثرات مثبتی در ابعاد اجتماعی – اقتصادی، کالبدی و مدیریتی – نهادی توسعه روستاهای کشور داشته است.

وی ، هویت بخشی به مالکیت خصوصی در روستاها، کاهش مشکلات به‌ویژه برخوردها و نزاع‌های اجتماعی بر روی تملک ارضی و افزایش همبستگی اجتماعی روستاییان؛ تقویت روحیه ماندگاری روستاییان در روستا؛، برخورداری روستاییان از اعتبار اجتماعی،گسترش فیزیکی مبتنی بر برنامه‌ریزی و بهبود کیفیت مسکن روستایی رو از اهداف اصلی صدور سند مالکیت روستایی عنوان نمود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: این سیاست با توجه به شرایط خاص اجتماعی، اقتصادی جامعه روستایی و تحولات به وجود آمده توانسته در ارتقاء سطح برخی از معیارهای توسعه روستایی نظیر، امنیت قضایی، نرخ سرمایه‌گذاری، همبستگی اجتماعی، ماندگاری جمعیت جامعه محلی، گسترش موزون فیزیکی- کالبدی روستاهای کشور مثمر ثمر واقع گردد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group