امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: ۲۲ فقره تسهیلات مسکن روستایی برای ساخت مسکن ویژه طلاب اختصاص یافت

اولین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان با حضور آیت‌الله خاتمی، امام‌جمعه زنجان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی، معاون مسکن مرکز خدمات حوزه‌ی علمیه و مهندس افشارچی استاندار زنجان و مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان  برگزار شد.

آیت‌الله خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در سخنانی رفع مشکل مسکن را از مهم‌ترین اولویت‌های موجود برشمرد و بر پیگیری و تسریع درروند ساخت و تکمیل پروژه‌های در دست اقدام تأکید داشت.

همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی، معاون مسکن مرکز خدمات حوزه‌ی علمیه با ارائه گزارشی از وضعیت مسکن طلاب و روحانیون در کشور، تشکیل شورای سیاست‌گذاری مسکن را مقدمه‌ی عبور از مشکلات و موجب تسریع در فرایند اجرای نهضت ملی مسکن دانست.

در ادامه مهندس افشارچی بابیان این‌که طرح نهضت ملی مسکن فرصت مناسبی برای خانه‌دار شدن اقشار ک

م برخوردار جامعه است، اظهار داشت: تأمین منابع محیطی برای طرح نهضت ملی مسکن از اساسی‌ترین مشکلات استان در موضوع نهضت ملی مسکن است.

استاندار زنجان بر ثبت‌نام فاقدین مسکن در پروژه‌های نهضت ملی مسکن تأکید کرد و گفت: نهضت ملی مسکن بستری مناسب برای مساعدت استانداری در رفع معضل مسکن اقشار گوناگون است.

.در ادامه مهدس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن  ادامه داد:در راستای تفاهم نامه فی مابین بنیاد مسکن و مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور، ۲۸ فقره سهمیه استان زنجان بود که ۲۲ نفر توسط دفتر مرکزی به بنیاد استان معرفی شده اند که این افراد  تسهیلات بهسازی مسکن روستایی و همچنین  کمک بلاعوض تفاهم نامه در قالب طلاب فاقد مسکن روستایی بهره مند شده اند .

وی یادآور شد:  در صورت معرفی ۶ نفر باقیمانده توسط دفتر مرکزی بنیاد مسکن ،استان آماده ارائه خدمات می باشند و بنیاد مسکن با اولویت آماده خدمت رسانی می باشد

در بخش پایانی این جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان ضمن بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود، بر اعلام آمادگی خود برای همیاری با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در پیگیری امور مسکن طلاب تصریح کردند..

در پایان نماینده ولی فقیه در استان حاج آقا خاتمی از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اهدای لوحی تشکر نمودند و همچنین احکام اعضای شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان نیز ابلاغ و اعطا شد.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group