امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: ۱۶۸ خانوار حداقل دارای دو معلول شهری و روستایی در استان خانه دار شدند

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگان اظهار داشت: طی تفاهم نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان جهت کمک به تامین مسکن مدد جویان و افراد دارای معلولیت ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ۱۶۸ خانوار حداقل دارای دو معلول صاحب خانه شدند.

رضا خواجه ای ادامه داد: بعد از شناسایی خانوارهای دارای ۲ معلول و بیشتر و در صورتی که نیاز به مسکن داشته باشند، با مشارکت و همکاری سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و دفتر مشارکت‌های مردمی و حساب ۱۰۰حضرت امام(ره) سرپناه مناسبی برای آنها احداث می‌‎شود. وی با بیان اینکه، تعداد ۶۵ خانوار در خدابنده ،۳۲ خانوار در زنجان، ۲۲ خانوار در ماهنشان، ۱۶ خانوار در ایجرود، ۱۴ خانوار در طارم، ۱۱ خانوار در ابهر، ۴ خانوار در سلطانیه و ۴ خانوار در خرمدره در مجموع با هزینه ۳۴ میلیارد تومان تسهیلات صاحب خانه شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه،۶۰ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن استان و بنیاد مستضعفان، ۲۵ میلیون تومان توسط سازمان بهزیستی، به عنوان کمک های بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی ویژه خانوارهای دارای حداقل دومعلول پرداخت می شود، افزود: یکی از بزرگترین دغدغه های جامعه معلولان داشتن یک سرپناه می باشد که بنیاد مسکن با همکاری سازمان ها و ارگان های دیگر در تلاش است این معظل را برای این جامعه حل کند و در امیدوار است ضمن ادامه دار بودن این طرح تا زمانی هیچ خانوار داری معلول بی سرپناه نباشد.

مهندس خواجه ای به ضرورت و اهمیت پرداختن به موضوع مناسب سازی محیط های روستایی، اشاره کرد و خاطر نشان کرد: مناسب سازی محیط روستا به طور ویژه مورد توجه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است چرا که در تمامی طرح های هادی روستایی مسائل مربوط به مناسب سازی محیطی مورد بررسی قرار گرفته ودر تهیه و اجرای طرح های هادی انجام می گردد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group