امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : صدور بیش از ۷۳ هزار فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی

 

نشستی  با حضور مهندس ناصری آذر  مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک روستایی ، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان در رابطه با تفاهم‌نامه فی مابین بنیاد مسکن و اداره ثبت به منظور بررسی صدور اسناد مالکیت اراضی واگذار شده ملی برگزار شد.

رضا خواجه ای در ابتدا گفت: اکنون تعداد ۷۳۳۲۶ فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی به میزان ۷۹/۱ درصد در استان صادر شده که این میانگین در سطح کشور ۶۵/۴ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین تعداد ۸۳۹۴ فقره سند نیز برای واحدهای مسکونی شهری در سطح استان از سوی بنیاد مسکن استان و اداره ثبت اسناد و املاک صادر شده است.

وی با اشاره به تعامل بین بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد و املاک برای صدور اسناد مالکیت گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در سطح کشور، رتبه برتر را در این زمینه کسب نموده و برای به  دست آوردن این جایگاه برای استان مرهون همین تعاملات و نتیجه کارگروهی و همفکری و هم‌اندیشی است. امید است امسال نیز با تداوم این روند شاهد سنددار شدن طیف وسیعی از جامعه شهری و روستایی باشیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: صدور اسناد مالکیت ثمرات بی‌شماری دارد که از جمله آن، کاهش مهاجرت‌های روستاییان، قانونمند کردن معاملات، تسهیل در وثیقه‌گذاری و ایجاد انگیزه برای توسعه روستایی است.

خواجه ای اعطای سند به واحدهای مسکونی روستایی را فرصتی برای ماندگارشدن روستاییان در روستاها و کاهش مهاجرت، قانونی شدن معاملات و کاهش اختلافات ملکی برشمرد و افزود : اولین و مهم‌ترین اقدام در این زمینه عبارت است از ثبت دارایی و آنچه که به صورت مادی یا غیرمادی در اختیار دارد زیرا بسیاری از این افراد در شرایطی هستند که به آینده ناامید هستند و ثبت دارایی آنها می‌تواند اطمینان‌های لازم را برایشان به وجود آورد

در ادامه این نشست مهندس ناصری آذر ضمن تقدیر وقدردانی از مدیر کل بنیاد مسکن گفت: مجموعه ثبت اسناد و املاک هیچ گاه بنیاد مسکن را از خود جدا نمیداند و آمار اسناد صادره طی سالیان اخیر نشان از جایگاه بنیاد مسکن و اعتماد دو طرفه دارد.

وی از وجود وجه اشتراکاتی بین دو دستگاه سخن گفت و اقدامات بنیاد مسکن در عمران روستاها را بسیار مناسب دانست

و خاطر نشان کرد: طبق بررسی از وضعیت فعلی صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت در استان، اجرای بهتر قانون الحاقی موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن یکی از الویتهای این اداره می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group