امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: افتتاح ۱۴ پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در هفته دولت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جمع خبرنگاران ، از افتتاح ۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در حوزه بنیاد مسکن استان در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه ها در بخش های مختلف عمران روستایی( آسفالت و اجرای طرح هادی ) و مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی افتتاح و به بهره برداری می رسد که این مهم به برکت نظام جمهوری اسلامی موجب دگرگون شدن چهره روستاها ، توسعه و آبادانی و محرومیت زدایی شده است.

رضا خواجه ای به عملکرد یکساله بنیاد مسکن استان اشاره و اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۷ پروژه عمران روستایی و ۷ پروژه در حوزه مقاوسازی مسکن روستایی افتتاح می گردد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی در سال «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین » در حوزه های مختلف توانسته گام های موثری بردارد، تصریح کرد: راه‌اندازی منظومه‌های روستایی به منظور رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی روستائیان، مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستاهای استان، بهبود وضعیت معیشتی مردم در مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار در روستاهای هدف گردشگری، بهبود زیرساخت های روستاها در توسعه پایدار این مناطق و ایجاد انگیزه برای روستاییان در راستای توسعه کشور از سوی بنیاد مسکن، موجب شده در راستای سیاست ها و راهبردهای توسعه ای مسکن کشور گام های مطلوبی بردارد و مطابق با رویکردهای و راهبردهای حمایتی از اقشار ضعیف جامعه حرکت کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: طی سال جاری ۱۶۵ میلیارد تومان در قالب اجرای طرح های هادی و  اجرای آسفالت با کمک دهیاری ها در این استان هزینه خواهد شد که این مهم در حال انجام است.

خواجه ای با اشاره به اینکه در طول یک سال گذشته ۲۳۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی شده است، افزود: جلوگیری از ساخت وسازهای غیر اصولی در روستاها و‌بهسازی و‌مقاوم سازی مسکن منجر به رشد و توسعه همه جانبه روستاها شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۱۵ هزار و ۸۳۴ نفر در استان زنجان در شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۴ هزار و ۶۰۰ نفر نهایی شده، یادآور شد : بنیاد مسکن استان، در حال حاظر ۱۳۷۳ واحد مسکونی اعم از مسکن شهری و طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا و ۶۶۳ واحد نیز به مساحت ۹۴۰۵۹ متر مربع در دست تهیه نقشه دارد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group