امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روستای قوزلو از جاذبه های گردشگری استان و بعنوان روستای بافت با ارزش معرفی گردیده ، اظهار داشت: اجرای طرح هادی این روستا از سال ۱۴۰۰ شروع گردیده است و تا کنون مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون تومان از محل اعتبارات ملی توسط بنیادمسکن هزینه شده است.

رضا خواجه ای ادامه داد: یش بینی می گردد در صورت تامین اعتبار ، فاز اول این طرح تا پایان امسال به اتمام برسد. که اعتبار مورد نیاز جهت اتمام فاز اول پروژه در حدود ۴میلیارد برآورد می گردد.

وی ادامه داد: روستای پلکانی قوزلو از توابع بخش انگوران شهرستان ماهنشان و در ۴۰کیلومتری شهر دندی دارای ۵۳خانوار و ۱۷۵ نفر جمعیت می باشد.

خواجه ای ، هدف اصلی طرح های بهسازی بافت باارزش روستایی، زمینه سازی برای احراز هویت و فراهم کردن امکان نگهداری بافت ها و آثار ارزشمند معماری روستایی با احیای بافت کالبدی و با ایده و راهکارهای نوین برای تامین خواسته ها، افکار و شیوه جدید معیشت مردم و با احترام خاص به اصالت های کالبدی و ارتباطات اجتماعی موجود در روستاها دانست و افزود: برخی از سکونتگاه های روستایی به دلیل ویژگی های محیطی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دارای غنایی شگرف در الگو و سبک معماری و هویت و فرهنگ معماری بوده اند، بنابراین بایست با اجرای طرح های بهسازی ارزش این بافت ها حفظ نمود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group