امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مقاوم سازی ۶۷ درصدی واحدهای مسکونی روستایی در خدابنده

مهندس تاراسی فرماندار شهرستان خدابنده با حضور در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای با بیان اینکه، این شهرستان دارای   ۱۸۳  روستای بالای ۲۰ خانوار می باشد  که علاوه بر تهیه نقشه طرح هادی برای ۱۰۰ درصد  این روستاها، برای برخی از روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز  نقشه طرح هادی تهیه گردیده است ، اظهار داشت: تعداد   ۵۸  روستا با توجه به اتمام افق نقشه طرح هادی، نیازمند بازنگری می باشند که  برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

رضا خواجه ای ادامه داد: از تعداد ۱۸۳ روستای بالای ۲۰ خانوار،  در ۱۰۸ روستا (معادل ۵۹رصد) طرح هادی اجرا شده است  که  این میانگین در استان  ۵۸ درصد  و در کشور ۴۵  درصد می باشد .

وی با بیان اینکه، در سال گذشته ۲۵ روستای این شهرستان آسفالت شده است، افزود:  همچنین دهیاری های  ۲۸ روستای شهرستان نیز نسبت به عقد قرارداد با پیمانکاران اقدام نموده اند که در سال آتی از اعتبارات قیررایگان نسبت به آسفالت ریزی آنها اقدام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن به اقدامات این شهرستان در حوزه مسکن شهری نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدا تا کنون ۶۴ واحد در حوزه مسکن شهری در شهرهای قیدار ، سجاس ، زرین رود و شهر گرماب جهت تامین مسکن اقشار کم درآمد احداث و به بهره برداری رسیده است.

خواجه ای  با بیان اینکه، در سال گذشته  نیز  عملیات اجرای ۱۰ واحد مسکن طرح نهضت  ملی در شهر زرین رود شروع شده که ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد(  تا مرحله اتمام فونداسیون و دیوار چینی  اجرا گردیده اند). تصریح کرد: همچنین ۵۲۰ واحد نیز در شهر قیدار در مرحله آماده سازی معابر می باشد که  اجرای آن  در سال آتی انجام خواهد گرفت .

وی به وضعیت مقاوم سازی مسکن روستایی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: از تعداد ۲۵۴۸۸ واحد مسکونی روستایی در این شهرستان  تعداد ۱۷۱۰۰ واحد مقاوم سازی شده است که ۶۷ درصد کل واحدها می باشد.

در ادامه مهندس تاراسی فرماندار شهرستان خدابنده با بیان اینکه، اقدامات مطلوبی از سوی این نهاد انقلابی در حوزه های مختلف و در راستای محرومیت زدایی صورت گرفته است، ادامه داد: امیدواریم با تعامل بیشتر بتوانیم شاهد توسعه و آبادانی روستاهای این شهرستان باشیم.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group