امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: ۷۸ روستای شهرستان زنجان با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیاردریال ، نیازمند بازنگری طرح هادی می باشد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، با توجه به اتمام افق ده ساله، طرح هادی ۱۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان زنجان، برای ۴۲ روستا ، طرح بازنگری تهیه شده است، اظهار داشت: ۷۸ روستای شهرستان زنجان نیز با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیاردریال ، نیازمند بازنگری طرح هادی می باشد.
رضا خواجه ای با بیان اینکه، طرح هادی برای کلیه روستاهای شهرستان تهیه شده است، ادامه داد: از ابتدا تاکنون ، طرح هادی در ۱۱۰ روستای شهرستان زنجان (معادل ۲/۵۷ درصد) ، اجرا شده است.
وی تصریح کرد: با عنایت به تفاهم نامه منعقده بین استانداری زنجان و بنیاد مسکن در خصوص نظارت پروژه ها ی دهیاری ها ،طی ۴ سال اخیر حدود ۲۸۰ پروژه در روستا ها با اعتبار حدود ۲۵۰میلیارد ریال از اعتبارات دهیاری ها و با نظارت بنیاد مسکن شهرستان زنجان اجرا شده است.
خواجه ای مبلغ اعتبار تخصیص یافته از محل اعتبارات قیر رایگان در سال ۱۴۰۰ برای ۴۰ روستا را ۱۵۱ میلیارد ریال عنوان نمود و گفت: همچنین مبلغ اعتبار تخصیص یافته جهت اجرای طرح هادی در سال ۱۴۰۰ از منابع استانی و ملی برای ۲۳ روستا به میزان ۱۳۶ میلیارد ریال می باشد.
وی در ادامه، مقاوم سازی مسکن روستایی را یکی از اولویت های این نهاد انست و گفت: تعداد واحدهای مسکونی روستایی شهرستان زنجان ، ۲۵،۰۴۳ واحد می باشد که از این تعداد ۱۳،۶۹۱ واحد مقاوم سازی شده و ۱۱،۳۵۲ واحد معادل ۴۵ درصد نیازمند مقاوم سازی و بهسازی می باشند .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group