امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: داشتن روحیه بسیجی بین همکاران، سبب رشد، توسعه و تعالی مجموعه می شود

جلسه شورای پایگاه شهید خانمحمدی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل محترم بنیاد مسکن استان ، سرهنگ احمدی فرمانده حوزه مقاومت حضرت امام خمینی( ره) استانداری، حاج حسن نصیری فرمانده پایگاه شهید خانمحمدی ، معاونین و سایر اعضای پایگاه برگزار شد.

دراین جلسه ابتداء آیاتی چند ازکلام اله مجید تلاوت گردید و سپس جناب آقای مهندس خواجه ای مدیرکل محترم فرمودند:  بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سال‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی ایران اقدام به تأسیس نهادهای انقلابی نمودند که فلسفه اصلی تأسیس این نهادها در راستای ترویج و گسترش ارزش‌های اسلامی در سطح جامعه بود.

ایشان تصریح نمودند: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد انقلابی با روحیه جهادی و انقلابی گونه و با بهره‌گیری از حداقل امکانات با هدف رفع محرومیت از جامعه تشکیل‌شده و خدمات بسیار خوبی را در حوزه‌های مختلف عمرانی به کشور ارائه کرده است. که در راستای این هدف باید میزان خدمات‌رسانی به قشر محروم و بی‌بضاعت جامعه را افزایش داده و برای رفع نیازهای این قشر تلاش و جدیت کند.

مهندس خواجه ای بیان داشتند: با توجه به ۴ برابر شدن خدمات و فعالیت های این نهاد در روستاها به ویژه درمناطق محروم، به خوبی توانسته در استقرار عدالت اقتصادی و اجتماعی و توسعه اقتصاد روستایی موثر واقع شود.

مدیرکل محترم  به داشتن روحیه بسیجی بین همکاران تاکید نمودند و افزودند: روحیه بسیجی بر هر مجموعه ای که حکم فرما باشد سبب رشد، توسعه و تعالی آن مجموعه خواهد شد و امروزه بسیج باید محمل آرامش و رجوع همه پرسنل باشد وموجبات همدلی وانسجام را فراهم نماید.

ایشان تصریح نمودند: بایستی روحیه بسیجی در بین همکاران تقویت و از این فضا برای تکریم هر چه بیشتر ارباب رجوع بهره گیری شود چرا که  مردم ولی نعمتان ما هستند و برخورد مناسب و داشتن روحیه خوش خلقی با آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است  ، زیرا یکی از مهمترین وظایف ما در ادارات این است که به مشکلات مردم دامن نزنیم و به عنوان یک خادم با شهروندان به درستی رفتار کنیم.

وی به فعالیت مستمر بنیاد مسکن با مجموعه سپاه و بسیج اشاره نموند و افزودند: در حال حاضر بنیاد مسکن صدور سند رایگان مالکیت  برای پایگاه های بسیج در سطح روستاها را آغاز نموده و حرکت های مطلوبی در این زمینه صورت گرفته است.

در ادامه حاج آقا نصیری فرمانده پایگاه شهید خانمحمدی بنیاد مسکن استان ، یکی از افتخارات در این نهاد انقلابی را داشتن روحیه بسیجی و همدلی و همسویی نسبت به ارزش های نظام و انقلاب دانستند و بیان داشتند: خدمت به محرومین، تکریم ارباب رجوع، رعایت سلامت اداری  و پاسداری و حفظ و حراست  از دستاوردهای نظام از اولویت های اصلی پایگاه بسیج می باشد.

وی به برخی برنامه های اجرا شده از سوی پایگاه شهید خانمحمدی اشاره کرد و گفت: برگزاری مانور امنیتی بسیج بین ۲۲ نفر از همکاران، دیدار با خانواده های شهدا، برگزاری نشست های تخصصی با حضور نماینده  محترم ولی فقیه در استان، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی بخشی از برنامه های اجرا شده این مجموعه می باشد.

در ادامه سرهنگ احمدی فرمانده حوزه مقاومت حضرت امام خمینی( ره) استانداری زنجان با اشاره به اینکه، جهاد تبیین،  موضوعی است که ماه‌های اخیر در بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها مورد تأکید و اشاره قرار گرفته است و رهبر انقلاب اسلامی ابعاد مختلف آن را توصیف کرده‌اند، افزود: جهاد تبیین یک فریضه‌ی قطعی و یک فریضه‌ی فوری است و همه به ویژه بسیجیان وظیفه دارند در حوزه های مختلف نقش مهم و موثری در این زمینه داشته باشند.

ایشان ادامه دادند: امروز با توجه به هجمه گسترده دشمن در فضای مجازی و حقیقی و دسترسی سریع آحاد مردم به انواع محتواهای شبهه‌انگیز  و افرادی که در معرض آسیب از این هجمه‌ها قرار دارند، جهاد تبیین از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تصریح نمودند: جهاد تبیین اقدامی جهادی با مسیر و روشی مشخص است، زیرا تبیین به معنای بیان حقایق است و باید به صورت جهادی و انقلابی در مسیر کشف حقایق در مقابل ابهام‌آفرینی‌های دشمنان گام برداشت.

سرهنگ احمدی  در ادامه فعالیت پایگاه شهید خانمحمدی بنیاد مسکن استان در حوزه های مختلف را بسیار مناسب دانست و از زحمات فرمانده پایگاه و مدیرکل محترم در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی تشکر نمود.

گفتنی است در پایان از برخی اعضای فعال این مجموعه از سوی مسئول سازمان بسیج در راستای تعاملات ویژه با مجموعه سپاه و بسیج تجلیل به عمل آمد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group