مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: همزمان با دهه فجر، ۲۳ پروژه عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افتتاح می شود

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر ۲۳ پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۵۴۰میلیون تومان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران استان با اشاره به برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در ایام مبارک دهه فجر اظهار داشت: در این ایام بخشی از پروژه های عمرانی در حوزه روستایی ، اعم از اجرای طرح هادی، طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی و مسکن محرومین مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های هادی روستایی در سطح روستاها استان،خاطر نشان کرد: طرح هادی روستایی بصورت نمادین در ۸روستای استان در این ایام افتتاح می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان مهمترین هدف طرح‌‌های هادی روستایی را تجدید حیات روستا به لحاظ ابعاد فیزیکی، اقتصادی و اجتماعی روستاها اعلام کرد و افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.
خواجه ای تصریح کرد: در این ایام، ۱۵ پروژه مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن روستایی و همچنین بهسازی مسکن ویژه محرومین افتتاح خواهد شد.
وی یادآور شد: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها، تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵درصد تاسقف۱۰۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه، این نهاد در ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها نقش تاثیرگذار و مهمی بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: نظارت مستمر بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی گامی مثبت در کاهش بروز خسارتهای زمان بحران و سوانح طبیعی می باشد.
خواجه ای ادامه داد : زنجان از حیث مقاوم سازی مسکن های روستایی جزو استان های پیشرو کشور محسوب می شود به طوری که در این زمینه از متوسط کشوری بالاتر است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group