امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: تدابیر لازم برای جلوگیری از حوادث غیر مترقبه ضروری است

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در دیدار با مهندس خالقی فرماندار شهرستان زنجان با تاید بر اینکه ،برنامه ریزی برای پیشگیری و مقابله با وقوع سیل در استان امری ضروری بوده که نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است، اظهار کرد: تعداد روستاهای محدوده سیل در استان، ۲۷۵ روستا با ۴۲۵۵۵ واحد مسکونی می باشدخواجه ای ادامه داد: از این تعداد ۱۸۱۶۹ واحد مسکونی معادل(۴۳درصد) مقاوم سازی شده است.

وی با بیان اینکه، سیل یک پدیده طبیعی است و در هنگام بروز به مانند هر بلای طبیعی دیگر دارای آثار تخریبی غیر قابل اجتناب است، تصریح کرد: بر اساس جغرافیای طبیعی استان و میزان حادثه خیزی برخی مناطق آن، در بعضی موارد اثرات سوء ناشی از وقوع سیل کمتر از زلزله نبوده و عدم پیشگیری از وقوع آن می تواند خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را بر جای گذارد.

خواجه ای، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز حوادث غیرمترقبه را بسیار ضروری و حیاتی دانست و گفت:تعیین حریم و بستر برای رودخانه ها و جلوگیری از ساخت و ساز در آنها، ایمن سازی ساختمان ها در مقابل سوانح و حوادث و جلوگیری از تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها برای تسهیل در عبور سیلاب ها از مهم ترین مواردی است که باید از سوی دستگاه ها و مردم جدی گرفته شود.

وی پیشگیری از وقوع بحران و آمادگی با حوادث و مخاطرات طبیعی را لازمه مدیریت بحران دانست و خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اقدامات پیشگیرانه ای همچون احداث کانال های انتقال آب و سیل بندها پیش از وقوع حادثه، تهیه و تدوین نقشه خطرپذیری سیلاب و جلوگیری از ساخت و ساز در بستر مسیل ها و حریم رودخانه‌ها و ساماندهی بناهای ساخته شده در محدوده آنها، نقش مهم و موثری در کاهش آسیب ها و خطرات داشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: از مجموع ۹۲۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۱۰۰۰ واحد مسکونی(معادل ۵۵) در سطح استان مقاوم سازی شده و در حال حاظر نیز مقاوم سازی ۵ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم در سال جاری در دستور کاراین نهاد قرار دارد.

در ادامه مهندس خالقی فرماندار شهرستان زنجان از عملکرد این نهاد انقلابی به ویژه در راستای مقاوم سازی واحدهای مسکونی و محرومیت زدایی تقدیر و تشکر نمود و گفت: همه تلاش خود را برای توسعه روستاها و رسیدن به اهداف این نهاد انقلابی به کار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد:  تاکنون خدمات ارزشمندی در روستاهای این شهرستان به ویژه در زمینه اجرای طرح های هادی، مقاوم سازی مسکن روستایی و صدور سند مالکیت روستایی صورت گرفته که برای افزایش این خدمات باید فرمانداری، دهیاری و سایر دستگاه های مرتبط تعامل ویژه ای با بنیاد مسکن داشته باشند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group