امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: خوشبختانه بنیاد مسکن از جمله نهادهایی است که به مسائل ارزشی و در راس آن نماز توجه ویژه ای دارد

سومین جلسه ستاد اقامه نمازو شورای امربه معروف ونهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام علی اکبرصیدی عضو ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف ونهی از منکر ،مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز این نهاد و سایر اعضاء برگزار گردید.
دراین جلسه ابتداء آیاتی چند ازکلام اله مجید تلاوت گردید و سپس حجت الاسلام علی اکبرصیدی عضو ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف ونهی از منکر به برگزاری نماز اول وقت تاکید داشته و گفت: برپایی نماز جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی اولویت ما قلمداد می شود.
وی ادامه داد: حضور مدیران در نماز جماعت و تاکید بیشتر آنها برای حضور کارکنان می تواند باعث رونق بخشیدن و حضور گسترده کارکنان در صفوف نماز جماعت باشد.در ادامه مهندس خواجه ای ادامه داد: خوشبختانه بنیاد مسکن از جمله نهادهایی است که به مسائل ارزشی و در راس آن نماز توجه ویژه ای دارد.
وی ضمن اشاره به ارزیابی عملکرد سال ۹۹ در خصوص کسب جایگاه شایسته تقدیر از سوی بنیاد مسکن استان،گفت: امیدواریم این موفقیت ها استمرار داشته باشد و بایستی با اجرای برنامه های مناسب فرهنگی گام های جدیدتری برداریم و نماز به معنای واقعی آن اقامه شود.
خواجه ای از همکارانی که بیشترین اهمیت را به بحث نماز و امورات فرهنگی میدهند تقدیر و تشکر نمود و در رابطه با این موضوع برای ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن استان ابراز امیدواری کرد تا همانند سنوات گذشته، در سال جاری نیز اجرا و عملیاتی کردن برنامه ها در زمینه ترویج و فرهنگ اقامه نماز را هرچه بهتر پیش برده و کسب کردن رتبه برتر را در طی سال های آتی حفظ نمایند.
وی با بیان اینکه نماز به کارها و امور دیگر برکت می دهد و سلامت جامعه و محیط کار را به دنبال خواهد داشت، افزود : با اینکه، بنیاد مسکن یک دستگاه فنی اجرایی می باشد اما در فعالیت های فرهنگی به بهترین نحو شایسته نیز فعالیت دارد و کارنامه موفقی داشته است
در ادامه مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز، برنامه های مصوب سال ۱۴۰۰ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه ترویج وتوسعه فرهنگی اقامه نماز را تشریح کرد و و اظهار کرد: ارسال مستندات بنیاد مسکن استان در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در حوزه نماز، بازدید از واحدهای تابعه در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز، برگزاری مسابقه عکاسی تحت عنوان ” نماز و بصیرت عاشورایی و اربعینی” ویژه همکاران و همسران، برگزاری مسابقه نقاشی با عنوان”نماز جماعت و مسجد” ویژه فرزندان ۷ تا ۱۵ سال همکاران و برگزاری دوره آموزش و توانمند سازی ائمه جماعات با رویکرد پاسخ به شبهات نماز از برخی اقدامات ستاد در این مدت می باشد.
وی ادامه داد: هماهنگی با امام جمعه و ائمه جماعات استان جهت تدریس برگزاری دوره های آموزش فرهنگی با سه محور (روزهای پنج شنبه ها و بین الصلاتین) رساله آموزشی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، رساله حقوق امام سجاد(ع)، انس با قرآن (طرح اندیشه اسلامی در قرآن) صورت پذیرفته است و هم اکنون در حال برگزاری است.
مهندس جعفری با بیان اینکه، اقدامات مهمی در امور فرهنگی، مسائل اعتقادی، ترویج فرهنگ نماز و تقویت بینش و دانش اعتقادی صورت گرفته است، ادامه داد: در حال حاظر کتب مربوط به مسابقات کتابخوانی با موضوع نماز و سیره شهدا در بین همکاران توزیع شده که در پایان آذرماه برگزار خواهد شد.
وی از اجرای طرح آسیب شناسی معرفتی نماز در محیط اداری از دیدگاه همکاران خبر داد و گفت: تولید آثار هنری در زمینه نماز، برگزاری جلسات تفسیر کوتاه آیات برگزیده قرآن به رویکرد فرهنگ سازی حضور در نماز جماعت، برگزاری دوره آموزشی اثر بخشی نماز در اخلاق اداری از دیگر برنامه های در دست اقدام این ستاد است.
در پایان جهت تکمیل و اجرائی شدن مصوبات ترویج فرهنگ نماز با موضوعات مختلف بحث و تبادل صورت گرفته و راهکارهای لازم ارائه گردید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group