مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: ارائه بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ فقره خدمات فنی و مهندسی در سطح روستاهای استان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفتگو با خبرنگاران به برخی از خدمات فنی و مهندسی این نهاد در سطح روستاها اشاره کرد و گفت: تعداد ۴۵۰۰ فقره خدمات فنی و مهندسی در ۶ ماهه گذشته در سطح روستاهای استان ارائه گردیده ، که نقش مهمی در محرومیت زدایی و توسعه روستاها داشته است.

رضا خواجه ای با بیان اینکه اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌ویژه در حوزه عمران روستایی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در راستای توانمندسازی روستاییان و تقویت زیرساخت‌ها در روستاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد:با شناسایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی، ارتقا منزلت اجتماعی روستائیان، ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت عدالت تدوین شده، شاهد نقش تعیین‌کننده روستاها در افزایش تولید ناخالص داخلی کشور و همچنین مهاجرت معکوس هستیم، که در این راستا بنیاد مسکن با اجرای پروژه های عمرانی، در محرومیت زدایی و توسعه روستاها نقش مهمی داشته است.

وی به تشکیل نظام فنی و مهندسی روستایی اشاره کرد و افزود : با توجه به وضعیت و پتانسیل های موجود روستاها ، تعداد ۱۳۳ ناظر فنی دارای صلاحیت جهت نظارت بر ساخت و ساز های روستایی و ‌۱۷ دفتر فنی و مهندسی جهت طراحی واحد های مسکونی روستایی فعال هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: از مجموع ۹۲۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۱۰۰۰ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح استان مقاوم سازی شده است.(۵۵%)

خواجه ای از اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر خبر داد و گفت:
تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبارسال ۱۴۰۰ در استان زنجان به تعداد ۲۹۲۵ واحد ابلاغ شده که از این تعداد ۲۴۹۶ واحد معرفی به بانک و تعداد ۱۶۸۶ فقره ، معادل ۵۸% انعقاد قرارداد شده است .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group