امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : اجرای طرح هادی در ۷۷ روستای استان در طول یک سال گذشته

مهندس نوری مدیرکل امور روستایی استاناری زنجان با حضور در این نهاد انقلابی با  مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدا مهندس خواجه ای به توسعه و آبادانی روستاهای استان اشاره کرد و گفت:  طرح هادی در ۷۷ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۱۷۸ میلیارد ریال از منابع ملی و استانی در طول یک سال گذشته از سوی این نهاد اجرا شده است.

وی  ادامه داد: مبلغ اعتبارمصوب جهت اجرای طرح هادی درسال جاری ازمنابع استانی برای  ۵۹ روستا  به میزان  ۲۶۷ میلیارد ریال می باشد.

خواجه ای  با بیان اینکه، تعداداجرای طرح هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، ۴۱۳ روستا می باشد، خاطر نشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی  در استان زنجان ۵۸/۲ %  و در سطح کشور  ۴۶/۲%است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی به تعاملات ویژه بنیاد مسکن با  دستگاه های اجرایی به ویژه استانداری و فرمانداری و همچنین در سطح روستاها ، با دهیاری و شورای روستا اشاره کرد و افزود: طرح‌های هادی روستایی با هدف توسعه روستاها، هدایت وضعیت فیزیکی روستاها، توزیع عادلانه امکانات و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن و خدمات محیط زیستی وعمومی انجام می‌شود.

در ادامه نوری مدیرکل امور روستایی استانداری زنجان ضمن تشکر از خدمات و فعالیت های بنیاد مسکن در راستای محرومیت زدایی ،با اشاره به اینکه، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت، گفت: با اجرای طرح هادی روستایی، ایجادزمینه‌ کاهش‌ خطر سوانح‌ طبیعی در روستا از طریق‌ شناخت‌ زمینه‌های‌ سانحه‌خیزی‌ و تمهید اقدامات‌ ایمن‌سازی‌ و نظارت‌ برساخت‌وساز در این مناطق فراهم می شود، که خوشبختانه تاکنون بنیاد مسکن در این زمینه گام های مطلوبی برداشته است.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group